Jednou vetou

FOTO: Jar v parlamente. Odborníčka zhodnotila naše poslankyne

Jar v parlamente: Ktorá poslankyňa najviac zaujala svojím outfitom?

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota, hlavne.sk

Jar zavítala aj do parlamentu. Poslankyne Národnej rady SR siahli do svojich šatníkov a vytiahli rôznofarebné outfity. Na to, či sa niektoré dámy poučili z minulosti, sme sa opýtali odborníčky na neverbálnu komunikáciu. Čo si myslí o týchto módnych kúskoch dám z hradného kopca?

Biela, žltá, červená. V akých farbách sme ešte novú prezidentku nevideli?

Základom je dodržiavať protokol a zaužívané pravidla. Nie všetkým sa to aj v minulosti darilo. O niektorých poslankyniach parlamentu je známe, že si dajú mimoriadne záležať o svoj vzhľad a do parlamentu sa obliekajú ako na módnu prehliadku. V médiách, ako aj medzi verejnosťou sa však už viackrát riešila otázka, či outfity niektorých z nich sú podľa protokolu primerané tomu, ako by sa na schôdzu naozaj obliecť mali.

Mali by Sulík a Kiska skončiť v politike? Toto si myslia o nich poslanci

Okrem toho niektoré poslankyne už v minulosti vyvolávali otázniky aj nad tým, či je vhodné ako sa prezentujú na sociálnych sieťach. Napríklad Adriana Pčolinská z Kollárovho hnutia Sme rodina nemala problém pred nejakým časom zverejniť lascívne fotografie (nižšie v galérii) pripomínajúce skôr hriešnu zvodnicu ako zákonodarkyňu. Podobne nezaostávala ani jej stranícka kolegyňa Petra Krištúfková.

FOTO: Pozrite sa,  v čom sa pretŕčala kontroverzná Krištúfková!

S príchodom jari si však väčšina poslankýň do parlamentných lavíc zvolila šaty, dominovala modrá farba. Pre tmavomodré sa rozhodla Jana Kiššová (SaS), ministerka kultúry Ľubica Laššáková (Smer-SD) si na schôdzu obliekla zase výrazné do očí bijúce svetlomodré šaty. Aj predsedníčka klubu OĽaNO Veronika Remišová sa rozhodla pre modrú a modré šaty si na seba dala aj poslankyňa Smeru Jana Vaľová.

VIDEO: Príde Matovič o kľúčové tváre v strane?

Či však zvolené outfity poslankýň spĺňajú to, čo by mali, sme sa spýtali odborníčky na neverbálnu komunikáciu Nory Laukovej. „Z hľadiska spoločenskej etikety sú prípustné šaty aj kostýmy. Mali by byť viac z tlmených farieb, sukne by mali byť mierne nad alebo mierne pod kolená. Všeobecne sú prijateľnejšie tmavšie farby, farby sivá, čierna, tmavosivá, modrá, tmavomodrá, prípadne tmavšie fialová. Dôležité je, čo máme zámer farbou vyjadriť a prezentovať. V parlamente by mal viac prevládať dress code, ktorý je formálnejší. Teda šaty jednoduchého štýlu, doplnené vhodne jemnými doplnkami. Otvorené rukávy, odkryté ramená, príliš krátke sukne, výrazne farby či doplnky sú nevhodné,“ uviedla pre hlavne.sk Nora Lauková.

Poslankyňa za hnutie SME RODINA – Boris Kollár Petra Krištúfková | Foto: MIPS-hlavne.sk

Nakladačka Gajdošovi. Exminister zvozil náborovú kampaň do ozbrojených síl

Odborníčka tiež ohodnotila jednotlivé outfity poslankýň. Pri Veronike Remišovej uviedla, že modrá farba je veľmi pekná, volila by viac strih menej ležérny a iný typ lodičiek, ktorý by zjemnil a omladil jej vzhľad. Na margo Jany Vaľovej povedala: „Oceňujem, že zvolila šatku k tónu šiat, taktiež, že je zakrytý dekolt a ruky. Zvážila by som dĺžku šiat, farba by mohla byť stlmená sakom.“ O ministerke kultúry Ľubici Laššákovej sa vyjadrila, že oceňuje, že má oblečenú modrú farbu, avšak aplikácie na šatách pôsobia rušivo. „Viac by pre ňu boli vhodné iné materiály, ktoré nie sú strečové, skôr navodia pocit elegancie a luxusu,“ uviedla ďalej Nora Lauková.

Nový minister financií: Dostal už favorizovaný Kamenický ponuku?

„Strih a kombináciu kostýmu oceňujem, avšak farba je veľmi výrazná a trblietavá. V súčasnosti sú trblietavé materiály trendové, avšak volila by som skôr materiály také, ktoré budú konzervatívnejšie, vzhľadom k tomu, že ide o parlament,“ povedala odborníčka o oranžovom kostýme poslankyne Aleny Bašistovej. K šatám Jany Kiššovej uviedla, že má veľmi peknú farbu šiat, ktorá jej pristane, avšak rukávy by mali byť zakryté.

Remišová jednou nohou u Kisku?

„V rámci výstrihu, tento by som volila menší, aby neboli ramená tak otvorené,“ skritizovala dekolt poslankyne Lauková. O Natálii Blahovej povedala, že farba je vyhovujúca. „Petra Krištúfková má na sebe sako chanelovského typu a je tam aj blúzka, čo vhodne ladí do tónov červenej, čiernej a bielej. Oblečenie je elegantné, trošku by som zvážila kocku na saku, avšak strihovo a ako pracovný kostým je vyhovujúci,“ uzavrela hodnotenie šiat poslankýň odborníčka.

Spojte sa s nami na facebooku – nájdete nás TU

FOTOGALÉRIA (kliknite na miniatúry)

 

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo kontaktuje na čísle 0910 554 995

Môže vás zaujímať

Je pripravený zákon, na základe ktorého bude možné odoberať vysokoškolské tituly