Jednou vetou

FOTO: Takýto bol Dúhový pride 2018

Ilustračné foto

foto: hlavne.sk

Stretli sa, aby poukázali na nedobré podmienky, ktoré tu majú na život oproti iným európskym krajinám. Dnes sa konal v centre hlavného mesta 8. ročník festivalu Dúhový pride 2018. Festival má zviditeľniť LGBTI ľudí, ktorí sa snažia zmeniť slovenskú spoločnosť k lepšiemu, a poukázať na to, že všetci ľudia sú si rovní bez ohľadu na ich sexuálnu orientáciu alebo rodovú identitu. Pozrite sa na atmosféru, aká vládla v Bratislave. (foto nižšie v článku)

Kto sa postaral o trapas na Bugárovej oslave?

„Aj pre celkový negatívny trend vo vývoji slovenskej spoločnosti považujeme za nevyhnutné ukázať, že LGBTI ľudia sú jej súčasťou, patria tu, medzi svojich priateľov, do svojich rodín, susedstiev, pracovných kolektívov a cirkevných spoločenstiev,“ uviedla v sobotu počas podujatia hovorkyňa Pridu Natália Tomeková.

ČALAMÁDA: Pozrite si – Homofób si to užíva

Účastníkov prišla podporiť verejná ochrankyňa práv  Mária Patakyová,  ktorú predčasom nominoval koaličný Most-Híd a ešte pred konaním podujatia čelila kritike najmä zo strany vládnej SNS. Priznáva, že z odborného hľadiska zvažovala, či z titulu svojej funkcie má právo vystúpiť na podujatí. Vyhodnotila si to tak, že má povinnosť upozorňovať na to, že si SR neplní záväzky voči osobám rovnakého pohlavia.  „Ak príde kritika týmto smerom, budem ju musieť uniesť,“ priznala na margo postoja koaličnej SNS, ktorá Patakyovú za podporu podujatia ostro kritizuje a hovorí aj o jej konci vo funkcii.

Odporúčame: Bratia v tričku v Izraeli. Na koho sa podobajú?

„Ja posudzujem ľudí podľa toho, ako sa správajú, akú majú zodpovednosť voči spoločnosti.  Základom spoločnosti musí zostať plnohodnotná rodina, ktorá nielen plodí, ale má aj predpoklady na výchovu detí. Som proti Istanbulskému dohovoru. Som proti adopcii detí a ich výchove v LGBTI zväzkoch,“ vyhlásil podpredseda SNS Štefan Zelník.

Skvelé víkendové tipy – tu všade v sobotu a nedeľu bude parádne

„Prišla som podporiť, aby aj na Slovensku sme našli politickú silu na riešenie právnej situácie párov rovnakého pohlavia,“ vysvetlila svoju prítomnosť poslankyňa NR SR a exministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská (Most-Híd). Ako sú na tom s registrovaným partnerstvom susedné krajiny aj ďalšie štáty vo svete nájdete tu.

Kapitán Danko na Pohode. V tejto forme by ste ho vôbec nečakali

FOTOGALÉRIA – kliknite na miniatúry

foto: hlavne.sk/TASR

TEST: Toto auto miluje všetky cesty – zaľúbite sa na prvý pohľad

Môže vás zaujímať

Juraja Novockého vymenovali za európskeho prokurátora