Jednou vetou

FOTO: Toto nech ani nevidí. Ficove dlažobné kocky voľne pohodené pri parlamente

Robert Fico má opäť dôvod na obavy?

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota

Obrovský šok pre expremiéra Roberta Fica. Ten kvôli dlažobným kockám ešte minulý rok zvolával bezpečnostnú radu a v pozore boli všetky bezpečnostné zložky. Napokon sa vtedy ukázalo, že šlo o odložený starý stavebný materiál, ktorý zostal po rekonštrukcii námestia neďaleko Úradu vlády. Tentoraz sa situácia zopakovala pri budove parlamentu. Zase psíčkari?

FOTO: Neuveríte, čo sa povaľovalo na chodbe v parlamente

Znova bude mať z toho v noci muky. V marci minulého roka Robert Fico, ešte ako predseda vlády upozorňoval, že v blízkosti Úradu vlády sa v kríkoch povaľujú dlažobné kocky tzv. mačacie hlavy.

Ako vtedy uviedol, má s vysokou pravdepodobnosťou dôjsť k útokom na verejné budovy, dokonca to riešila Bezpečnostná rada! Panika napokon vyústila do úsmevného záveru.

FOTO: Ficove údajné kontakty s mafiou si preklepol aj bývalý šéf ŠtB Lorenc

Námestie Slobody v tom čase totiž prechádzalo postupnou rekonštrukciou a ako sa ukázalo, staré pôvodné dlažbové kocky si mali do kríkov odložiť miestni psíčkari, ktorým bolo zrejme ľúto odhodenia tohto materiálu a postupne si ho chceli poodnášať pravdepodobne na súkromné využitie na vlastných terasách, záhradách a podobne.

FOTO: Podpredseda parlamentu si vybehol osobne nazbierať obľúbenú maškrtu

Najnovšie sa spomínané kamenné kocky objavili v tesnej blízkosti parlamentu a to expremiéra, ktorý mal obavy z tzv. mačacích hláv už minulý rok, môže značne vyrušiť. Avšak nie je dôvod na paniku, ako sme sa dozvedeli. „V tomto čase sa realizuje najmä oprava dlažieb, ciest a chodníkov, oprava obkladov objektu, oprava inžinierskych sietí, maliarske práce a iné,“ odpovedali nám z tlačového odboru Kancelárie Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR).

FOTO:  Europoslanec Číž. Debata s fanúšikmi alebo lov na asistentov?

Podľa vyjadrenia ide o poškodenie dlažby na viacerých miestach pri budove NR SR. „Najprv sa demontuje samotná dlažba, ktorá sa následne po spevnení a oprave podložia vráti na pôvodné miesto a doplnia sa chýbajúce kocky,“ uvádza sa ďalej v odpovedi z parlamentu. Práce by sa za predpokladu priaznivého počacia mohli skončiť už onedlho – v letnom období.  (článok pokračuje nižšie)

Dlažobné kocky sa nachádzali na spodnom poschodí Národnej rady SR | Foto: Michal Psota

 

FOTOGALÉRIA (kliknite na miniatúry) nafotené s HUAWEI P20 Pro:

 

FOTO: Načapali sme ju. Pozrite sa, kam si odbehla ministerka vnútra Saková

Možno aj toto je dôvodom na predĺženie osobnej ochrany expremiéra, ktorú mu schválila ministerka vnútra Denisa Saková. „Ja som aj mala stretnutie zhruba pred týždňom a pol s riaditeľom úradu na ochranu ústavných činiteľov a preberala som jednotlivé podklady a jednotlivé argumenty, ktoré sú natoľko závažné, že tá ochranka je poskytovaná naďalej,“ uviedla pre médiá Saková ešte v polovici apríla 2019.

FOTO: Vyťažený premiér Pellegrini stihol cez víkend aj svadbu

„Robili chodníky okolo budovy a robotníci by to mali postupne odvážať, alebo doplniť, kde chýbajú, no zrejme im to trvá viac, ako treba,“ uviedol nám okoloidúci pán, ktorý zhodou okolností tiež venčil svojho štvornohého miláčika.

VIDEO z marca 2018:

Jeden z pravidelných návštevníkov námestia Slobody v Bratislave, neďaleko Úradu vlády vysvetľuje, ako to naozaj bolo s dlažbovými kockami (mačacie hlavy) v kríkoch…

Svedok o bludoch priemiera. Kocky boli na námestí Slobody od jeho opravy na jar 2017.

Uverejnil používateľ Peter Horváth Piatok 9. marca 2018

 

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na 0910 554 995

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky