Jednou vetou

FOTO: Zásobovanie v obchodoch. Kto prv príde, ten skôr berie

Uplynulý víkend pripomínal pohľad na niektoré regále v obchodných reťazcoch apokalypsu

autorská koláž hlavne.sk, Foto: SITA, Branislav Bibel

Nedostatok tovaru, pretože ľudia všetko vykúpili ako zásoby do bunkrov? Stačí byť len v správnom čase na tom istom mieste. Pozrite si ten istý regál s rozdielom 48 hodín.

Uplynulý víkend pripomínal pohľad na niektoré regále v obchodných reťazcoch apokalypsu. Prázdne kartóny a tovar nikde, prípadne posledné balenie zdeformované a nepredajné.

EXKLUZÍVNE. Starosta Kostolišťa: Niektorí pre Koronavírus radšej ani z domu nevychádzajú

Viacerí Slováci zobrali preventívne opatrenia a všetky aktuálne nariadenia veľmi svojsky. Vykúpili takmer všetko a naraz, akoby už nikdy v živote nemohli prísť do obchodu. „Veď toto je nonsens! Idem na bežný nákup do obchodu v normálnom čase a tam je ako po rabovačke. Teraz sa doma budú ohadzovať ryžou, alebo posilňovať tými kilovými balíčkami?,“ napísal nám do redakcie ironicky čitateľ Andrej, ktorý nezohnal cez víkend ryžu, kečup, olej, špagety a iné trvanlivé potraviny.

FOTO: To je ale drzosť. Niektorí s rúškami na internete nehorázne kšeftujú

„Normálne brali po kartónoch a pri posledných špagetách na pulte hrozila bitka dvoch rodín, ktorým by sa hodila skôr redukčná diéta ako prežieranie doma na gauči,“ dodal náš čitateľ.

Regál s ryžou bol cez víkend totálne prázdny, 14. 3. 2020 | foto: čitateľ

 

Nerobme v obchodoch paniku. Všetkého je dostatok a zásoby postupne dopĺňajú

Náš čitateľ však navštívil tú istú predajňu s rozdielom 48 hodín, kedy bolo napríklad v oddelení ryže všetko vypredané a zostal milo prekvapený. „Tak cez víkend všetko preč a teraz môžem zobrať aj starším susedkám. Už mi klesol tlak,“ uviedol náš čitateľ a pridal aj aktuálnu fotografiu.

Regál s ryžou bol po 48 hodín na nespoznanie, doplnený. 16. 3. 2020 | foto: čitateľ

 

Podľa medializovaných informácií však na Slovensku majú reťazce dostatok surovín na skladoch a preto nie je potrebná nákupná hystéria. „Ľudia si vraj nakupujú aj niekoľko chlebov, aby ich zmrazili. Chcem všetkých ubezpečiť, že surovín je dostatok aj na 3-4 mesiace. Panika nie je vôbec na mieste,“ vyhlásila v pondelok odchádzajúca ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná.

FOTO: Nemáte rúško? Takto si ho raz dva vyrobíte ako naša čitateľka

Môže vás zaujímať

NAKA pri dnešnej protidrogovej akcii na východe Slovenska zadržala 9 osôb