Jednou vetou

AKTUALIZOVANÉ: Pellegrini skončil tesne pred voľbami v nemocnici

Na snímke predseda vlády SR Peter Pellegrini (SMER-SD)

FOTO TASR - Jakub Kotian

Miesto kampane špitál! Predseda vlády a zároveň volebný líder strany SMER-SD Peter Pellegrini skončil krátko pred voľbami v nemocnici. Ako uviedol, zdravotné problémy ho sužovali už niekoľko dní. Kvôli hospitalizácii zrušil svoj najbližší program:

Premiér Peter Pellegrini skončil v čase vrcholiacej predvolebnej kampane v nemocnici. Hospitalizovať ho mali v Nemocnici sv. Michala v centre Bratislavy v noci zo soboty na nedeľu. „Milí priatelia, ako vidíte, v najnevhodnejšej chvíli ma zradilo zdravie. Už posledné dva týždne som sa trápil s rozsiahlou infekciou, no snažil som sa napriek tomu v tejto hektickej dobe ďalej pracovať,“ uviedol na sociálnej sieti predseda vlády pri fotografii z nemocničného lôžka.

FOTO: Spoznali by ste ho? Pozrite sa, čo vytiahol z archívu Pellegrini

Šéf vládneho kabinetu a zároveň volebný líder Smeru má okrem kampaňových povinností poriadne nabitý program, ktorý pre náhle zdravotné komplikácie nateraz zrušil.  „V piatok som ešte absolvoval rýchlu cestu do Bruselu na dôležité rokovanie k rozpočtu Európskej únie. Žiaľ, všetko si to vypýtalo svoju daň a od včera večera som hospitalizovaný v bratislavskej nemocnici,“ uviedol Pellegrini, ktorý sa zároveň nezabudol poďakovať personálu nemocnice: „Ďakujem lekárom i sestričkám, ktorí sa o mňa postarali, a verím, že sa čím skôr budem môcť vrátiť k svojej práci pre Slovensko.“

Peter Pellegrini zverejnil fotografiu z nemocničného lôžka | zdroj: Facebook Peter Pellegrini

 

Pellegrini sa mal v nedeľu zúčastniť až dvoch televíznych diskusií. Podľa prvotných informácií ho mal nahradiť predseda strany Smer-SD Robert Fico, ten je údajne však tiež indisponovaný a miesto v RTVS ostalo pre zástupcu Smeru prázne.

Podľa hovorcu strany Jána Mažgúta by sa však premiér v ďalších plánovaných diskusiách po víkende už mohol objaviť .

FOTO: Toto nech Fico ani nevidí. Pozrite sa, čo bolo voľne pohodené pri parlamente

Len pár hodín pred hospitalizáciou stihol predseda vlády ešte absolvovať svadbu a pogratulovať svojej hovorkyni Patrícii Macíkovej, ktorá sa cez víkend vydávala.

NOVOMANŽELOM VEĽA ŠŤASTIA Počas môjho pôsobenia v pozícii premiéra vošlo do chomúta niekoľko mojich ochrankárov a dnes…

Uverejnil používateľ Peter Pellegrini Sobota 22. februára 2020

 

Povzbudenie od Kisku

Skoré uzdravenie aj napriek vrcholiacej predvolebnej kampane prejavil predsedovi vlády a lídrovi smeráckej kandidátky exprezident a predseda strany ZA ĽUDÍ Andrej Kiska.

„Aj keď sme konkurenti, zaželal som esemeskou premiérovi Pellegrinimu skoré uzdravenie,“ uviedol Kiska, ktorý prezradil, že Pellegrini mal mať problémy už dlhšie: „Už minulú nedeľu v diskusii na RTVS a potom aj vo štvrtok v TV JOJ mi spomínal, že bojuje s chorobou,“ dodal Kiska.

SKORÉ UZDRAVENIE Aj keď sme konkurenti, zaželal som esemeskou premiérovi Pellegrinimu skoré uzdravenie. Už minulú nedeľu v diskusii na RTVS a potom aj vo štvrtok v TV JOJ mi spomínal, že bojuje s chorobou.

Uverejnil používateľ Andrej Kiska Nedeľa 23. februára 2020

Kollár ako premiér

Rovnako ako Pellegrini, tak i šéf hnutia SME RODINA Boris Kollár musel cez víkend vyhľadať lekársku pomoc. Kampaň ho v posledných dňoch veľmi vyčerpala natoľko, že si musel ľahnúť tiež a dostať potrebnú infúziu na povzbudenie. V pondelok večer už sľubuje návrat aj do predvolebných debát:

Boris Kollár skončil cez víkend podobne ako Pellegini na lôžku | foto: Facebook

Pellegrini od utorka pokračuje

Predseda vlády Peter Pellegrini v pondelok na obed informoval svojich fanúšikov a podporovateľov, že sa cíti lepšie a ďakujem za množstvo povzbudení, ktoré dostal:

ĎAKUJEM ZA TISÍCKY POVZBUDENÍĎakujem za tisícky povzbudení od ľudí z celého Slovenska. Veľmi mi to pomáha postupne sa…

Uverejnil používateľ Peter Pellegrini Pondelok 24. februára 2020

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky