Jednou vetou

Gajdoš navrhne za náčelníka GŠ generála, ktorý spĺňa všetky predpoklady

Peter Gajdoš

zdroj: TASR

Minister obrany Peter Gajdoš (SNS) navrhne na vymenovanie do funkcie náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl (GŠ OS) SR generála, ktorý spĺňa všetky zákonné podmienky a má všetky profesionálne predpoklady na výkon tejto funkcie. Uviedla to hovorkyňa ministerstva Daniela Capáková v reakcii na vyhlásenia poslancov opozičného hnutia OĽaNO Eduarda Hegera a Veroniky Remišovej.

OĽaNO vyzvalo vo štvrtok Gajdoša, aby na post náčelníka GŠ nenominoval riaditeľa pre vyzbrojovanie Daniela Zmeka. Zároveň žiada, aby ministerstvo obrany zrušilo tender na nákup obrnených transportérov, za ktorý je Zmeko zodpovedný. V prípade, že SNS Zmeka aj tak nominuje, OĽaNO vyzýva prezidenta SR Andreja Kisku, aby nominácii nevyhovel.

OĽaNO vyzvalo SNS, aby na funkciu náčelníka GŠ nenominovala Daniela Zmeka

„Ostro sa ohradzujeme voči politizovaniu tejto témy a spochybňovaniu nominácie, za ktorú nesie zodpovednosť výhradne minister obrany,“ reagovala na výzvu hovorkyňa rezortu obrany. Pripomenula, že Ozbrojené sily SR sú v zmysle zákona apolitické.

„Žiadame aj predstaviteľov opozície, aby túto skutočnosť rešpektovali a nevytĺkali z tejto témy politický kapitál,“ uviedla Capáková. „Tento post nebol ani v minulosti nikdy predmetom politického zápasu a ani nebol zneužívaný v politickom boji. Nevidíme dôvod, prečo by to malo byť teraz inak,“ doplnila.

 

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky