Jednou vetou

Galko chce, aby sa brannobezpečnostný výbor venoval i požiarnej ochrane budov

Ľubomír Galko

foto: TASR

O rozšírenie programu parlamentného brannobezpečnostného výboru plánuje požiadať nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR Ľubomír Galko. Navrhuje, aby sa členovia výboru zaoberali stavom požiarnej ochrany výškových budov v krajine a ich bezpečnosťou. Informoval hovorca mimoparlamentnej Demokratickej strany Róbert Buček.

V súvislosti s výbuchom v Prešove polícia obvinila troch ľudí

Výbor NR SR pre obranu a bezpečnosť sa bude okolnosťami obvinenia predsedu koaličného Smeru-SD Roberta Fica zaoberať v utorok 10. decembra. Galko tvrdí, že ak je už výbor zvolaný, mala by sa riešiť aj otázka požiarnej ochrany výškových budov.

„Nevieme, či sú hasiči z hľadiska technického vybavenia a výcviku dobre pripravení na hasenie požiarov veľkého rozsahu i vo veľkých výškach,“ povedal Galko.

Podľa jeho slov tragédiu v Prešove, kde si piatkový výbuch plynu v jednej z bytoviek vyžiadal niekoľko obetí, treba poctivo zanalyzovať a z prípadných chýb sa poučiť.

Polícia obvinila Roberta Fica

Obvinenie svojho straníckeho šéfa označili poslanci Smeru-SD za súčasť sústredeného útoku na stranu, ako aj na jeho osobu. Na okolnosti obvinenia sa chcú na výbore pýtať špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika aj policajného prezidenta Milana Lučanského.

Môže vás zaujímať

Video, ktoré má kompromitovať Kisku, stále vyšetruje polícia