Jednou vetou

Galko: O rakovine som povedal novinárom nedopatrením

Ľubomír Galko

foto: TASR

Exminister obrany Ľubomír Galko dnes podozrenia zo zneužívania tajnej služby poslancom nevysvetľoval. Po medializácii, že Galkovi diagnostikovali rakovinu hrubého čreva, koaliční poslanci tento bod odsunuli na ďalšiu schôdzu a vyzvali podpredsedu SaS na odstúpenie z postu predsedu výboru na preskúmavanie rozhodnutí NBÚ. Dokým tak neurobí koaliční poslanci sa rokovaní výboru nebudú zúčastňovať.

Informácia o rakovine Ľubomíra Galka sa v médiách objavila v deň, keď sa ho poslanci chceli pýtať na nedávno medializovanú obžalobu prokurátora v kauze odpočúvanie. V nej sa okrem iného píše, že odôvodnenia pre súd na odpočúvanie boli zámerne vykonštruované a odpočúvanie malo smerovať na zisťovanie názorov o politickej strane SaS. Podľa Bélu Bugára sa Galko dozvedel o ochorení v januári.

Prečítajte si aj: Koalícia bude trvať na Galkovom odchode

Podpredseda SaS tvrdí, že medializácia o jeho zdravotnom stave v deň jeho vypočúvania je náhoda a v médiách sa objavila nedopatrením, keď sa ho pýtali na odvolávanie z postu predsedu výboru. Vtedy zareagoval, že ho to netrápi, pretože má zdravotné problémy. Podpredseda SaS po rozhodnutí preložiť rokovanie o odpočúvaní oznámil koaličným poslancom, že o jeho zdravotný stav sa majú starať lekári, nie poslanci a trval na tom, aby sa rokovanie o jeho osobe neodkladalo. Podpredseda parlamentu Béla Bugár mu to však už neumožnil.

Prečítajte si aj: Galko koalícii – v žiadnom prípade neodstúpim, ste smiešni

Čo mu odkazujú kolegovia?

Predseda strany SaS Richard Sulík. | Foto: TASR

„Ľubovi želám v prvom rade zdravie a dúfam, že z politiky neodíde.O jeho chorobe som vedel niekoľko týždňov.“

Jana Cigániková z SaS | foto: TASR

„Želám mu všetko dobré, pretože je skvelý a nech sa nedá zlomiť. Toto je myslím si súkromná záležitosť a nebudem sa k tomu vyjadrovať.

Na archívnej snímke poslanec NR SR Jozef Rajtár (SaS).
Jozef Rajtár poslanec NR SR za SaS | foto: TASR

„Zaželal by som mu hlavne veľa zdravia a vysporiadania sa s tými následkami tej choroby a aby vyšiel z toho víťazne. Áno, už sa s tým vysporiadal na začiatku roka a už sú len tie následky. Nemyslím si, že odíde z politiky. Je to veľmi aktívny typ a vie prekonávať aj takéto ťažké rany a napredovať.“

Martin Klus SaS | zdroj: TASR

„Máme preňho v pláne prekvapenie, ktoré však nemôžem prezradiť. Ľubo je silný chlap a samozrejme to prekoná, no bol som z tejto tejto informácie prekvapený. Dnes sme mu želali v prvom rade pevné zdravie.“

Prekvapenie v parlamente

Galkovi pripravili jeho stranícki kolegovia v stredu popoludní veľké prekvapenie. Pred rokovacou sálou sa všetci stretli a spoločne s transparentom „Všetko najlepšie podpreceda 50“ čakali na Galka. Ako darček dostal tortu a sluchadlá.

Členovia strany SaS čakali na svojho podpredsedu aby mu srdečne zablahoželali k okruhlým 50. narodeninám
Členovia strany SaS čakali na svojho podpredsedu aby mu srdečne zablahoželali k okruhlým 50. narodeninám. (Hlavné.sk)

Môže vás zaujímať

FOTO: Odbehol si na pol hodinku