Jednou vetou

Aktualizované: Galko vytiahol kvôli Zsuzsovej tvrdý kaliber: Droba nie je členom SaS!

Zľava: Martin Klus, Ľubomír Galko, Juraj Droba a Janka Cigániková

autorská koláž hlavne.sk, Facebook, Michal Psota

Politici SaS čakajú, ako im vysvetlí predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba svoju konverzáciu s volavkou Alenou Zsuzsovou. Včera totiž vyšlo najavo, že Zsuzsová si nepísala iba s Danielom Lipšicom a Borisom Kollárom. Podobne na tom mal byť aj bratislavský župan Juraj Droba, či ďalší politici, ako aj do utorka bývalý námestník generálneho prokurátora René Vanek. Informáciu z vyšetrovania poskytla matka zavraždenej Martiny Kušnírovej. Hlavne.sk zistilo, že celá SaS čaká na vysvetlenie od bratislavského župana.

Hnus v Bratislave: Foto len pre silné žalúdky!

aktualizované o vyjadrenie J. Drobu, 16. 1. 2019

Správy so Zsuzsovou sú dnes top témou politikov naprieč celým spektrom. Čo je zaujímavé? Podpredseda SaS Ľubomír Galko sa na facebooku akoby dištancoval od Juraja Drobu.

Ľudia v komentároch ho začali lynčovať, ako sa postavia ku Drobovej podozrivej komunikácii so Zsuzsovou v SaS.

Galko diskutujúcim uviedol, že Droba „nie je členom SaS“.

FOTO: Vytancovaní a vysmiati. Smotánka to na plese v opere poriadne roztočila

Čo tým myslel? Isteže, v rámci odchodu viacerých politikov zo SaS v roku 2013 bol medzi nimi aj Juraj Droba, na rozdiel od nich sa však do SaS v roku 2015 vrátil aspoň na kandidátku do parlamentu, aby mohli po voľbách vytvoriť  v NR SR parlamentný klub.

Sulíkova pravá ruka končí: Má v tom prsty Galko?

Je pravda, že sa členom strany opätovne nestal, ale SaS ho nominovala aj post predsedu Bratislavského samosprávneho kraja.

Chce sa Galko kvôli Zsuzsovej dištancovať od Drobu a čo na to ďalší politici strany?

Trapas u Kisku: Šéf protokolu si môže vydýchnuť. Nie je to na vyhadzov

„To nie. Ale je pravda, že Juraj Droba ani nie je členom SaS. Samozrejme, je na ňom, aby viac popísal a vysvetlil, o čom spolu písali. Ak sa s ňou bavil normálne ako poslanec cez sociálnu sieť, to robíme viacerí politici. Čakáme na jeho vyjadrenie,“ vyhlásil Ľubomír Galko.

Exkluzívny rozhovor:Duckého som nezabil; odkazuje z Ukrajiny muž obvinený z vraždy

Na stanovisko a vysvetlenie podivných kontaktov bratislavského župana s Alenou Zsuzsovou nečakal v utorok len podpredseda liberálov Galko, ale celá SaS. Skutočne naletel Droba volavke z facebooku? Predseda bratislavského samosprávneho kraja je momentálne v zahraničí na dlhodobo plánovanej dovolenke, reagoval až v stredu (16. 1.)

Juraj Droba potvrdil, že komunikoval elektronicky s internetovým nickom Aja Alia, pričom nepoznal skutočnú identitu osoby. „Denne si mailom a na sociálnych sieťach vymení desiatky správ, často s neznámymi ľuďmi. S obvinenou sa Juraj Droba nikdy nestretol. Z dostupných informácií vyplýva, že mal byť ďalším z cieľov diskreditačnej kampane,” uviedol len toľko v stanovisku Juraj Droba cez svoju hovorkyňu Luciu Forman.

Exminister Drucker zakladá politickú stranu. Exkluzívne foto aj tvrdý odkaz z parlamentu!

Predseda SaS Richard Sulík sa k tomu zatiaľ nevyjadruje.

Martin Klus uviedol, že vidí, že Juraj Droba má problém, až doteraz kauzu so Zsuzsovou veľmi nesledoval. „Zachytil som, že táto pani mala telefonovať aj s bratislavským županom. V prvom rade si ale potrebujem vypočuť verziu Juraja Drobu. Juraj na to určite skôr, či neskôr zareaguje, buď už verejne alebo v rámci vnútorných kruhov, ktoré máme,“ myslí si poslanec Martin Klus.

Pohádaní? Kňažko a Budaj bez vyznamenia od Kisku. Pre toto ich nedostali!

„Absolútne nič o tom neviem, budeme sa na to Ďura pýtať. Ako ho poznám, v živote by si nepísal s niekým o kom by vedel, že mu odtiaľ niečo také hrozí, že je to nejaká volavka. Čo vám poviem – nemal naletieť! Budeme sa ho na to pýtať,“ vyhlásila pre hlavne.sk poslankyňa SaS Janka Cigániková.

MOTO: Vyskúšali sme nový najmenší Citroën. Neuveriteľne prekvapil!

 

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky