Jednou vetou

Gašpar podáva trestné oznámenie, týkať sa má vyšetrovania vraždy

Tibor Gašpar

zdroj: TASR

Bývalý policajný prezident Tibor Gašpar podáva trestné oznámenie pre podozrenie zo zneužívania právomocí verejného činiteľa. Dôvodom má byť spôsob, akým sa získavajú a poskytujú informácie z vyšetrovacieho tímu v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Informuje o tom portál TV Joj Noviny.sk.

„Podávam trestné oznámenie, ktoré som zakvalifikoval ja osobne ako oznamovateľ, za podozrenie zo zneužívania právomocí verejného činiteľa, prípadne za podozrenie zo spáchania trestného činu marenia spravodlivosti a iné,“ uviedol Gašpar v telefonickom rozhovore pre TV Joj.

Za podozrenie podľa televízie považuje Gašpar to, ako sa získavajú a poskytujú informácie z vyšetrovacieho tímu. „Myslím si, že je tam viacero rozporov s trestným poriadkom a spôsobuje to z môjho pohľadu škody na samotnom vyšetrovaní, ale aj konkrétnym osobám. Takže smerujem to trestné oznámenie voči osobám, ktoré tak konajú,“

Dostal padáka! Gašpar končí vo funkcii poradcu ministerky vnútra Sakovej

„Ja sa k tomuto v tejto chvíli určite vyjadrovať nebudem, je to pre mňa informácia z Denníka N, zatiaľ so mnou nekomunikujú orgány činné v trestnom konaní, takže ja vôbec neviem, či to povedal. Keď budem k tomu informovaný viac, tak sa potom vyjadrím,“ uviedol pre TV Joj k informácii, že súčasný šéf finančnej spravodajskej jednotky a bývalý riaditeľ odboru podpory riadenia Pavol Vorobjov mal už v minulosti vypovedať, že vykonal lustráciu novinára Jána Kuciaka v policajnej databáze v čase pred jeho vraždou. Urobiť tak mal na príkaz vtedajšieho policajného prezidenta Tibora Gašpara.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky