Jednou vetou

Gašparovič: Nový prezident bude musieť vedieť hľadať kompromisy

Bývalý prezident SR Ivan Gašparovič spolu s manželkou Silviou prichádzajú do volebnej miestnosti počas 2. kola prezidentských volieb 30. marca 2019 v Bratislave.

foto: TASR - Pavol Zachar

Nový prezident alebo prezidentka bude musieť vedieť hľadať najmä kompromisy. Uviedol to bývalý prezident SR Ivan Gašparovič. Spolu s manželkou bol voliť v sobotu predpoludním v spojenej škole na Jelačičovej ulici v Bratislave.

„Celá spoločnosť dnes žije z kompromisov, pretože ani doma v rodine nemá pravdu iba jeden. Vždy sa musia dohodnúť dvaja, preto prajem budúcemu prezidentovi alebo prezidentke, aby túto vlastnosť mal(a), a tiež, aby sa dokázal(a) priblížiť k občanom SR tak, aby chápali, že to myslí poctivo,“ povedal.

ONLINE: Druhé kolo prezidentských volieb je tu

Ako zdôraznil, nový prezident SR bude mať veľmi ťažké funkčné obdobie, a to najmä z hľadiska zahraničnej politiky. Opatrný a rozhodný však bude musieť byť aj v domácich otázkach.

Slováci si v sobotu v druhom kole volia prezidenta SR. Volebné miestnosti v 5940 okrskoch sú otvorené od 7. do 22. h. Voliť môže viac ako 4,45 milióna občanov žijúcich doma i v zahraničí. Voľby stoja viac ako 12,7 milióna eur. Prezidenta SR si voliči vyberajú na funkčné obdobie piatich rokov.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky