Jednou vetou

Glenda sa vzdal funkcie nitrianskeho krajského predsedu Smeru-SD

Tibor Glenda

Foto: TASR

Poslanec Národnej rady SR Tibor Glenda skončil vo funkcii nitrianskeho krajského predsedu Smeru-SD. Postu sa vzdal, lebo chce dať priestor mladším. Z politiky neodchádza. Uviedol to vo svojom stanovisku, ktoré poslal médiám.

„Po intenzívnej dennodennej práci v politike, v ktorej som zastával šesť rokov funkciu okresného predsedu a 12 rokov krajského predsedu strany v Nitre, som sa rozhodol dať možnosť mladšej generácii, ktorá musí v našej strane dostať priestor. Toto rozhodnutie považujem za jedno z najdôležitejších v mojom živote,“ píše Glenda.

Vzdať sa pozície krajského predsedu zvažoval podľa vlastných slov už dlhší čas. „Nebolo to pre mňa jednoduché rozhodnutie. Po zvážení viacerých faktorov som nadobudol pocit, že teraz nastal ten správny čas,“ uviedol Glenda, ktorý je vo veku 63 rokov piatym najstarším poslancom v klube Smeru-SD.

OĽaNO: Opatrenia Smeru-SD sú volebnou kampaňou za štátne peniaze

Naďalej zostáva v poslaneckom klube Smeru-SD, v ktorom zastáva funkciu podpredsedu.„Svoje skúsenosti, ktoré som za tie roky v politike získal, chcem využiť v prospech našej okresnej organizácie v Nitre, kde budem radovým členom,“ doplnil Glenda.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky