Jednou vetou

GLOBSEC 2018 prinesie nový prístup k témam

Ilustračné foto

TASR

Nadchádzajúci ročník bezpečnostného fóra GLOBSEC, ktorý bude v Bratislave od 17. do 19. mája, sa bude odlišovať od predošlých tým, že prinesie viac "vlastného obsahu". Na brífingu to vo štvrtok povedal prezident GLOBSEC-u Róbert Vass.

Gajdoš odmietol kritiku poslanca Krajniaka, označil ju za nezmysly

„Konferencia nebude už len platformou na výmenu rôznych názorov, ale prinášame aj my do toho svoj pohľad a svoje vlastné odporúčania na viaceré témy, ktoré budeme preberať,“ povedal s tým, že bude predstavených „viac ako osem zásadných správ“. Jednu z týchto správ, nazvanú Megatrendy 2018, zverejňuje GLOBSEC prvýkrát už týždeň pred samotným podujatím.

Novinkou je podľa Vassa i „zásadnejšia diverzifikácia“ tém konferencie. „Viac sme posilnili témy, ktoré nie sú primárne politické vo svojej povahe, ale technologické a sekundárne ovplyvňujú aj politiku,“ vysvetlil s poukázaním na potrebu riešiť otázky, ktoré ovplyvnia svet v blízkej budúcnosti.

SaS navrhuje zrušiť trestný čin ohovárania

Organizátori tohtoročného bezpečnostného fóra v Bratislave očakávajú účasť 140 vystupujúcich z rôznych sektorov, čo je najviac v jeho doterajšej histórii. Naplánované sú tri súbežné programy v samostatných sieňach, ako aj vyše 40 sprievodných podujatí v spolupráci s medzinárodnými partnermi vrátane svetových think-tankov. Celkovo by mal GLOBSEC 2018 privítať približne 1000 hostí zo 60-70 krajín sveta.

Ako významných rečníkov pripomenul Vass premiérov Slovenskej a Českej republiky Petra Pellegriniho a Andreja Babiša, ako i ministrov zahraničných vecí krajín Vyšehradskej štvorky a ďalších členov zahraničných vlád. Za „obrovský úspech“ označil aj to, že prvýkrát bude na konferencii prítomná Globálna komisia pre stabilitu kybernetického priestoru (GCSC), ktorá je najvýznamnejším celosvetovým orgánom svojho druhu.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky