Jednou vetou

GLOBSEC sa stal partnerom Mníchovskej bezpečnostnej konferencie

Ilustračné foto

TASR

Medzinárodná bezpečnostná konferencia GLOBSEC uzavrela partnerskú spoluprácu s tohtoročnou Mníchovskou bezpečnostnou konferenciou. Stáva sa tak prvým stredoeurópskym think-tankom svojho druhu, ktorý vstúpil do úzkej spolupráce s týmto prestížnym nemeckým podujatím, aby svoje myšlienky zdieľal s viac ako 450 vplyvnými osobnosťami. TASR o tom v piatok informovala Monika Ševčíková z GLOBSEC-u.

„Sme hrdí na to, že Mníchovská bezpečnostná konferencia sa obrátila na GLOBSEC v súvislosti s hlavnými bezpečnostnými výzvami, ktorým momentálne čelia Európa i celý svet,“ povedal prezident GLOBSEC-u Róbert Vass.

„Je to ďalší významný signál toho, že medzinárodná dôveryhodnosť GLOBSEC-u a jeho tematických výstupov rastie. Taktiež vnímame našu účasť na tomto významnom fóre ako signál toho, že sú GLOBSEC a stredná Európa stále viac vnímaní ako dôležití hráči na medzinárodnom poli,“ dodal.

GLOBSEC bude na konferencii viesť diskusiu, počas ktorej vysokým politickým predstaviteľom a akcionárom odprezentuje hlavné zistenia Iniciatívy GLOBSEC pre adaptáciu NATO (GNAI) a rozoberie projekt Stálej štruktúrovanej spolupráce Európskej únie (PESCO).

Spolupráca tiež zahŕňa partnerstvo Mníchovskej bezpečnostnej konferencie s GLOBSEC fórom 2018, pričom bude figurovať vo viacerých hlavných diskusiách.

Môže vás zaujímať

Danko odovzdal Štátnu cenu Jozefa Miloslava Hurbana