Jednou vetou

Glváč kritizuje Hliváka za vyjadrenia k novele

Martin Glváč

foto: TASR

Podpredseda Národnej rady (NR) SR Martin Glváč (Smer-SD) skritizoval predsedu Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) Miroslava Hliváka za vyjadrenia k pozmeňujúcim návrhom poslancov, ktoré vo štvrtok schválilo plénum parlamentu spolu s novelou zákona o verejnom obstarávaní.

FOTO: Pozrite sa, aký je z exministra Kaliňáka vzorný tatino

„Predseda ÚVO Hlivák dnes po schválení návrhu zákona o verejnom obstarávaní skonštatoval, že je to facka od NR SR. V skutočnosti dal on facku parlamentu. Bez akýchkoľvek argumentov, na základe svojich pocitov,“ reagoval podpredseda Glváč. „Šéfovanie úradu neznamená, že má v rukách zákonodarnú, výkonnú aj súdnu moc. Už to museli prehltnúť poslanci na výbore,“ dodal.

Odídenci zo SAS sa rozhodli: Toto je naša politická budúcnosť

Podľa podpredsedu parlamentu nikto nevystúpil s pozmeňujúcim návrhom ani komentárom a ani nikto z opozície nenamietal voči predloženým návrhom. „Pán Hlivák nemal v NR SR nikoho, aby mu jeho názor stál za to, aby ho obhajoval,“ konštatoval. Zdôraznil, že za pozmeňovacie návrhy k zákonu hlasoval aj predseda koaličnej strany, ktorý ho na post predsedu ÚVO navrhol.

Threema podľa Lipšica obžalovaných usvedčuje

Pozmeňujúce návrhy, ktoré doplnili novelu zákona, podľa Hliváka odporujú filozofii, s ktorou ju úrad pripravoval. Cieľom bolo skvalitniť prostredie verejného obstarávania, posilniť transparentnosť a čestnú hospodársku súťaž. Schválením týchto úprav bola podľa predsedu úradu „prevalcovaná“ odborná práca pri skvalitňovaní prostredia verejného obstarávania, ktorú vyzdvihla aj Európska komisia. Hlivák plánuje požiadať prezidentku SR Zuzanu Čaputovú, aby takúto verziu novely zákona nepodpísala.

Predseda Úradu pre verejné obstarávanie Miroslav Hlivák dnes napísal: Facka od Národnej rady! Na margo návrhu zákona o…

Uverejnil používateľ Martin Glváč Štvrtok 17. októbra 2019

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na číslo 0910 554 995

Pridajte sa k nám na Facebooku – Nájdete nás TU

Môže vás zaujímať

Odsúdeného Mišenku zadržali v Rakúsku