Jednou vetou

Podpredseda parlamentu sa pustil do známeho novinára. Vyzýva aj Kisku…

Podpredseda NR SR Martin Glváč (vpravo) a novinár Štefan Hríb

autorská koláž hlavne.sk

Podpredseda parlamentu žiada prezidenta Andreja Kisku a organizátorov protestov za Slušné Slovensko, aby sa dištancovali od Štefana Hríba, ktorý obhajuje vrahov študentky Ľudmily Cervanovej. Kiska by sa podľa Glváča mal ospravedlniť matke za to, že ako hlava štátu sa spoločne s odsúdenými zúčastnil na slávnostnom otvorení klubu Pod lampou. Spoluorganizátor protestov Juraj Šeliga si Hríba zastáva.

Podpredseda NR SR Martin Glváč svojim vyhlásením reagoval na novinára Martina Hanusa zo spravodajského portálu postoj.sk, ktorý v týchto uvádza na trh knihu s názvom „Hra sa skončila“. Novinár bol dlhé roky presvedčený o nevinne odsúdených vrahov, no po preštudovaní vyšetrovacích spisov zmenil názor a je presvedčený, že dvakrát odsúdení páchatelia mladú študentku Ľudmilu Cervanovú skutočne znásilnili a zavraždili. Opiera sa pritom aj o informácie, ktoré doteraz verejnosti neboli známe.

Video: Krištúfková na mieste činu zavraždeného exmilenca

„Ani prezident sa predsa nemôže na jednej strane, denno – denne odvolávať na smrť Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej a hovoriť o slušnosti, no pritom sa nedištancovať od vrahov mladej nevinnej študentky. To nie je žiadna slušnosť, to je obyčajné farizejstvo,“ napísal na svojom facebooku Martin Glváč (Smer-SD).

Prezident Kiska sa totiž v decembri minulého roka zúčastnil na otvorení Hríbovho klubu Pod lampou, kde boli prítomní aj dvaja z odsúdených vrahov, ktorým priamo pred hlavou štátu Štefan Hríb verejne ďakoval za pomoc pri jeho budovaní.

Štefan Hríb niekoľkokrát vystupoval na pódiu počas protestov za slušné Slovensko. Podpredseda parlamentu preto vyzýva aj organizátorov týchto protestov, aby sa od neho verejne dištancovali, pretože mu umožnili prehovoriť k protestujúcim, v opačnom prípade podľa neho nemajú žiadne morálne právo hovoriť o slušnom Slovensku. Prípad Cervanová ukazuje podľa Glváča aj na to, ako skupina novinárov a verejne známych ľudí môže beztrestne manipulovať verejnú mienku a hrať sa na sudcov.

CELÝ ROZHOVOR – Michal Lazar EXKLUZÍVNE: K biznisu som politikov nikdy nepotreboval

Jeden z hlavných organizátorov protestov Za slušné Slovensko, Juraj Šeliga si Hríba zastáva. „Ja jeho postoj ku kauze Cervanová nepoznám, on síce vystúpil na tribúne s vyhlásením novinárov, ktoré bolo úplne o inom. Rád si Hanusovu knihu prečítam, aby som mal prehľad, ale nemyslím si, že by Štefan Hríb nejako výrazne obhajoval vrahov a pripisoval im nevinu“ povedal pre hlavne.sk Šeliga.

Exminister Drucker znovu pri sile: Ktorému športovcovi dýcha na krk?

Samotný autor pred uvedením knihy napísal, že zmena jeho presvedčenia proti nemu určite postaví mnohých kolegov. Súčasťou Hanusovej knihy sú nielen kópie vyšetrovacích spisov, ale aj zvuková nahrávka výsluchu kľúčovej svedkyne Viery Zimmákovej,  ktorá opísala priebeh únosu, znásilnenia aj vraždy.

 

 

 

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky