Jednou vetou

GP SR: Oznámenie zo strany rezortu zdravotníctva bude vybavené zákonným spôsobom

Generálny prokurátor SR Jaromír Čižnár

foto: TASR

Generálna prokuratúra (GP) SR eviduje od piatka (9.3.) trestné oznámenie zo strany ministerstva zdravotníctva na osoby a spoločnosti, ktoré uzatvárali zmluvy s dodávateľmi zdravotníckej techniky a požadovali zato províziu. TASR o tom informovala v utorok hovorkyňa GP SR Andrea Predajňová.

„Podanie bolo dňa 9. marca doručené na Generálnu prokuratúru Slovenskej republiky. Bude vybavené zákonným spôsobom,“ informovala hovorkyňa GP SR.

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR približne pred dvoma týždňami získalo informácie o konaní istej skupiny ľudí, ktorá uzatvárala zmluvy s dodávateľmi zdravotníckej techniky. Ako protihodnotu požadovali 15 percent z ceny nákupu tejto techniky a paušálnu mesačnú odmenu 100.000 eur počas troch mesiacov. Na piatkovej tlačovej konferencii to vyhlásil minister zdravotníctva Tomáš Drucker (nominant Smeru-SD). „Predmetom tejto zmluvy mala byť pomoc pri zabezpečení obstarania zdravotníckej techniky,“ povedal vtedy Drucker.

Okrem toho v priebehu tohto týždňa rezort zdravotníctva odhalil aj druhý prípad. „Ide o návrh zmluvy medzi niektorými farmaceutickými spoločnosťami a jednou advokátskou kanceláriou, ktorá ponúkala veľmi plytké právne služby,“ povedal minister zdravotníctva. Doplnil, že za tieto služby si vypýtala tri percentá z obratu z predaja liekov počas troch rokov od každej farmafirmy, pričom išlo o províznu odmenu.

Môže vás zaujímať

Viac ako pätina Slovákov očakáva, že na Slovensko príde druhá vlna koronavírusu