Jednou vetou

Grendel: Lučanský je pravá ruka Kaliňáka

Gábor Grendel

foto: TASR

Ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD) je pravou rukou jej predchodcu Roberta Kaliňáka (Smer-SD) a nový policajný prezident Milan Lučanský je jeho ľavou rukou. Na tlačovej konferencii to uviedol opozičný poslanec Gábor Grendel (OĽaNO).


„Ministerstvo vnútra (MV) je pre Smer-SD najdôležitejším rezortom v tejto vláde. Bol preň až tak dôležitý, že vtedajší premiér Robert Fico (Smer-SD) bol ochotný obetovať pozíciu riaditeľa SIS len preto, aby MV ostalo Smeru-SD. V každej inej vláde patrí post šéfa SIS strane, ktorá nominovala premiéra. Čoho sa tak Fico veľmi bojí, vie len on sám,“ povedal Grendel.

Novým prezidentom polície sa stal Milan Lučanský

Pripomenul, že po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej vznikol tlak, aby Kaliňák a policajný prezident Tibor Gašpar odišli z funkcií. „Na druhej strane, kým MV bude patriť Smeru-SD, nikto neverí, že kauzy, o ktorých písal Ján Kuciak, budú vyšetrené. Preto sme vyzývali SNS a Most-Híd, aby požadovali, nech sa Smer-SD rezortu vnútra vzdá,“ ozrejmil.

Podľa Grendela je škoda, že sa Saková už pri výbere dočasného policajného prezidenta neriadila princípmi, ktoré navrhuje v novom zákone o policajnom zbore. „Keby bolo napr. verejné vypočutie, mohli sme dostať odpovede na mnohé otázky o kauzách,“ dodal Grendel.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky