Jednou vetou

Gröhling: Danko by mal svoje sny o olympiáde preniesť do analýzy

Tímlíder SaS pre školstvo Branislav Gröhling

Foto: TASR

Nápad uskutočniť zimnú olympiádu v Tatrách by si konečne zaslúžil komplexné zhodnotenie ekonomických a environmentálnych dopadov, aby sa nevracal do verejnej debaty len preto, že nijaký politik nemá lepšiu tému.

Reaguje strana Sloboda a Solidarita na iniciatívu Andreja Danka oživiť myšlienku zorganizovať olympiádu v Tatrách v spolupráci s poľskou stranou. Liberáli očakávajú, že sa tejto myšlienke bude dôkladne venovať aj slovenská vláda a pristúpi k nej v súlade so svojím záväzkom v programovom vyhlásení: „Rozhodnutia o kľúčových investíciách, politikách, regulácii správania občanov a firiem a prevádzkových výdavkoch štátu budú prechádzať komplexným hodnotením.“

Neprestaňme snívať o olympiáde v Tatrách, povedal Danko

„Takáto komplexná analýza by sa mala, prirodzene, uskutočniť v tesnej spolupráci s poľskou stranou aj preto, že medzištátna deľba nákladov a výnosov je citlivá záležitosť,“ uviedol poslanec NR SR a tímlíder SaS pre školstvo Branislav Gröhling.

Stranu SaS v tejto súvislosti však osobitne zaujímajú menej bombastické investície do rozvoja domáceho športu. „Pýtajme sa, akoby zimná olympiáda prispela k riešeniu napríklad takých problémov, že 40 percent telocviční pri základných školách je nevyhovujúcich a 30 percent škôl nemá telocvičňu vôbec. Ako prispeje k tomu, že je nedostatok verejných plavární, klzísk, ihrísk a mnohé z toho, čo v tejto oblasti existuje, trestuhodne chátra?“ pýta sa odborník na šport v SaS Ivan Husár.

„V SaS presadzujeme myšlienku, aby ľudia zdravo žili, a teda športovali. To je pre nás šport skôr, než skokanský mostík a veľký štadión. Nechceme Rázsochy aj v športe,“ dodal poslanec NR SR a tímlíder SaS pre verejné financie Eugen Jurzyca.

Môže vás zaujímať

Ministerstvo vnútra nedokáže vysvetliť, čí Lučanský má, alebo nemá šoféra