Jednou vetou

GRÖHLING: Na Slovensku je k dnešnému dňu zatvorených 18 škôl

Minister školstva Branislav Gröhling.

Foto: SITA

Na Slovensku je k dnešnému dňu zatvorených 18 škôl a 64 škôl má zatvorené triedy. Pred rokovaním vlády to povedal minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS).

Počet zatvorených tried je 226 a doma je 8 693 detí. „Stále sa hýbeme niekde pri jednom percente detí, ktoré prechádzajú na dištančné vzdelávanie,“ priblížil. Dodal, že Slovensko sa musí pripraviť, že školský rok bude dynamický. Minister školstva taktiež ozrejmil, že je za to, aby sa rúška na školách nosili aj po 1. októbri.

Ministerstvo školstva bude s riaditeľmi škôl v súvislosti s pandémiou komunikovať cez samostatný portál Covid – školský semafor. Informačný portál má podobu formulára obsahujúceho otázky, v súvislosti s rôznymi možnosťami vývoja epidemiologickej situácie v škole. Školy môžu takto informovať o udelení „riaditeľského voľna“ z dôvodu podozrenia na ochorenie COVID-19, uzavretí triedy alebo školy, návrate jednej alebo viacerých tried späť do školy či začiatku a konci domácej izolácie zamestnancov z dôvodu podozrenia, respektíve ochorenia na COVID-19.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky