Jednou vetou

Hajduk prijal tajomníčku nemeckého veľvyslanectva E. Baumann

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Riaditeľ Štátneho pedagogického ústavu (ŠPÚ) Ľudovít Hajduk sa v piatok stretol s prvou tajomníčkou nemeckého veľvyslanectva Elisabeth Baumann. Informovala odborná asistentka riaditeľa ŠPÚ Andrea Galovičová.

Na stretnutí spolu hovorili o stave vyučovania cudzích jazykov po tom, ako sa zmenila legislatíva o výbere prvého cudzieho jazyka v slovenských školách.

Učitelia zažili podľa Lubyovej najväčšie navýšenie platov v histórii

Neumann sa podľa ŠPÚ zaujímala najmä o to, či sa zvýšil záujem škôl o vyučovanie nemeckého jazyka od začiatku tohto školského roka, keď už nie je angličtina povinný prvý cudzí jazyk.

„Zatiaľ neviem, či sa zvýšil záujem o vyučovanie nemčiny v školách. Aktuálne to určite súvisí najmä s nedostatkom kvalifikovaných učiteľov, ktorí po uzákonení angličtiny ako prvého cudzieho jazyka v slovenských školách nemali dostatok hodín na to, aby naplnili svoj úväzok a zmenili zamestnanie,“ uviedol Hajduk.

Fico môže spávať pre kauzu Gorila pokojne, myslí si P. Pellegrini

Novovymenovaná tajomníčka veľvyslanectva prisľúbila riaditeľovi ŠPÚ aktívnu spoluprácu pri podujatiach a vzdelávacích aktivitách, ktoré budú zamerané na cudzie jazyky, osobitne na nemecký.

Môže vás zaujímať

R. Raši: Niekoľko dôkazov o klamstvách pani Remišovej