Jednou vetou

Harabin o Druckerovi: Nezvládne riadiť ani zatvorené múzeum?!

Bývalý sudca Najvyššieho súdu a exminister spravodlivosti Štefan Harabin (vľavo) a exminister zdravotníctva i bývalý šéf pošty Tomáš Drucker

autorská koláž hlavne.sk, TASR

Nič si nedarovali. V nedeľnej diskusii TA3 sa stretli lídri mimoparlamentných strán - Štefan Harabin (Vlasť) a Tomáš Drucker (Dobrá voľba). Bývalý sudca Najvyššieho súdu a exminister spravodlivosti sa tvrdo pustil do exministra zdravotníctva a vytýkal mu neschopnosti v doterajších štátnych pozíciách. Ten sa nenechal zahanbiť. Samotný moderátor mal čo robiť, aby ukočíroval hostí v debate.

Miesto spolupráce tvrdý boj o voliča, alebo polictické rošambó v priamom prenose. V nedeľnej politickej diskusii V POLITIKE na TV TA3 sa stretli bývalý sudca Najvyššieho súdu a exminister spravodlivosti Štefan Harabin (VLASŤ) a exminister zdravotníctva i bývalý šéf pošty Tomáš Drucker (DOBRÁ VOĽBA).

Harabin sa spájať nebude: Strana Vlasť ide do volieb samostatne

„On nevie je riadiť ani dávno zatvorené a zrušené múzeum mozgových figurín. To ako riadil ministerstvo zdravotníctva, alebo poštu, tak to môže riadiť opitý indický makak,“ pustil sa Harabin v diskusii do Druckera a spochybňoval jeho manažérske kvality. „Zrušil pobočky a dnes sa čaká na pošte, ako pred rokom 1989 na kubánske pomaranče. A zdravotníctvo? Prečo nezastavil rozkrádačky a úmrtnosť na vyliečiteľné choroby?,“ vysmial Druckera v debate Harabin.

Drucker to vraj lepí, ako sa dá. Najnovšie k nemu prebehol aj tento poslanec

Vyviesť z miery sa nenechal ani samotný exminister zdravotníctva a bývalý šéf pošty. „Viete aké opatrenia sa robili na zdravotníctve? Viete aspoň jedno? Neviete!“, pýtal sa Drucker v televíznom dueli Harabina. „Viem,“ zalomil rukami Harabin, no konkrétne viac neodpovedal.

Samotný moderátor diskusie Norbert Dolinský mal čo robiť, aby zvládol viesť búrlivú diskusiu medzi politikmi v štúdiu. „Páni, nebuďte osobní, skúsme vecne a fakty. Ak dovolíte, ja vediem túto diskusiu,“ dožadoval sa rešpektu v štúdiu moderátor.

Celý záznam relácie TA3 V POLITIKE nájdete na tomto odkaze TU. Duel Tomáša Druckera a Štefana Harabina je v časti 1:10:00 – 1:57:00

Druckerove výsledky

Bývalý šéf rezortu zdravotníctva hneď dodal: „Idete na veľmi tenký ľad pán Harabin, to je ako keby som sa ja trepal do súdníctva. Významne sme zlepšili odvrátiteľné úmrtia po mojom nástupe na ministerstvo. Boli tu vysoké sekundárne prevozy, dnes sú zdravotnícke zariadenia lepšie prepojené so záchrankami a situácia sa výrazne zmenila. Dostal som najvyššie ocenenie Európskej komisie za signifikantný pokrok v oblasti zdravotníctva a odvrátiteľných úmrtí,“ kontroval svojimi výsledkami Harabinovi Drucker, ktorý viedol rezort zdravotníctva v rokoch 2016 – 2018.„Ja som zastavil prepúšťanie na Slovenskej pošte, ktoré sa začalo ešte za čias ministra Fígeľa. Táto inštitúcia bola v miliónových stratách, mne sa ju podarilo vrátiť do čiernych čísiel,“ oponoval mu Drucker, ktorý bol v rokoch 2012 – 2016 nominantom SMERU-SD v Slovenskej pošte.

Zamiešajú vôbec karty?

Lídri oboch strán si veria, že prekročia zvoliteľnosť a po februári 2020 budú v Národnej rade Slovenskej republiky. „My máme svoje merania, lebo skorumpovaným prieskumom sa nedá veriť. Už sme ďaleko za 12-timi percentami. Môžem uistiť na milión percent, že budeme v parlamente,“ uviedol volebný líder strany Vlasť, ktorý sa nebojí získané čísla zverejniť. „Včas ich zverejníme verejnosti. Nebojte sa nič,“ uviedol Harabin.

Za to exminister zdravotníctva pripúšťa, že im to aj nemusí vo voľbách vyjsť. „Máme ako každá strana ambície. Asi niet strany, ktorá si povie, chceli by sme dvojciferný výsledok. My sme začali v lete so zbieraním podpisov. Rastieme postupne, ja som celkom spokojný a verím, že k 5% sa na konci februára snáď dostaneme,“ povedal s pokorou Tomáš Drucker, predseda strany Dobrá voľba. „Drucker si musí uvedomiť, že stranu zakladal koncom leta, dlho sa rozhýbaval a miesto normálneho vlaku teraz zháňa poriadny rýchlik,“ uviedol pred časom pre hlavne.sk politický analytik Ján Baránek.

Drucker a Harabin dnes vedú mimoparlamentné strany, ktoré sú zatiaľ stále pred bránami parlamentu. V aktuálnom prieskume agentúry Focus pre televíziu Markíza (zverejnený 26. 1. 2020) získala Dobrá voľba 4% a strana Vlasť 2%. Parlamentné voľby sa na Slovensku konajú v sobotu 29. februára 2020.

 

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na číslo 0910 554 995

Pridajte sa k nám na Facebooku – Nájdete nás TU

Môže vás zaujímať

NAKA pri dnešnej protidrogovej akcii na východe Slovenska zadržala 9 osôb