Jednou vetou

Haščák je ochotný vypovedať v kauze sms Kočnerovi

Šéf Penty Jaroslav Haščák a podnikateľ Marian Kočner

foto: koláž hlavne.sk/TASR

Šéf Penty Jaroslav Haščák je ochotný vypovedať v kauze údajného posielania textových správ podnikateľovi Marianovi Kočnerovi. Zároveň sa cíti byť poškodený. Uviedol to hovorca finančnej skupiny Martin Danko.

Haščák mal podľa Danka kontaktovať príslušného vyšetrovateľa na základe medializovaných informácií, ktoré sa objavili v štvrtok (14. 3.) večer. „Pán Haščák sa cíti byť výrazne poškodený súvislosťami, v akých sa objavilo jeho meno, a tým, že je spájaný s udalosťami, s ktorými nemá nič spoločné. V prípade, že majú príslušné orgány záujem o jeho vysvetlenie, je pripravený ho čo najskôr poskytnúť,“ povedal.

Marian Kočner je obvinený z vraždy Kuciaka

Haščák tvrdí, že nikdy s podnikateľom Kočnerom ani v náznakoch nekomunikoval na tému fyzickej likvidácie ktorejkoľvek osoby. Uviedol to v reakcii na medializované informácie, že mu mal Kočner poslať SMS správu „Inak pracujem na odj…ní ču..ka.“ a Haščák mu mal odpísať „Povieme si, keď budeme spolu.“

Väzobne stíhaného Kočnera obvinili z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka, pri ktorej zavraždili aj jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú. Kuciakovu likvidáciu si mal obvinený objednať pre jeho novinársku prácu. Dvojicu zavraždili 21. februára 2018 v jej dome vo Veľkej Mači. Za Kuciakovu vraždu zaplatil objednávateľ minimálne 70.000 eur. Okrem Mariana Kočnera sú obvinení aj Alena Zsuzsová, Tomáš Szabó, Miroslav Marček a Zoltán Andruskó. Sú vo väzbe.

Môže vás zaujímať

Štatistický úrad spracuje výsledky volieb v 50 pracoviskách s takmer 1 600 ľuďmi