Jednou vetou

Hasiči za posledných 12 hodín zasahovali pri 57 nehodách

Ilustračné foto

Foto: TASR

Štvrtkové intenzívne sneženie spôsobilo enormný nárast výjazdov hasičov k dopravným nehodám. Za posledných 12 hodín pomáhali pri 57 dopravných nehodách. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Zuzana Farkasová.

„Najviac nehôd sa stalo v Trnavskom kraji. Pri desiatich nehodách zasahovali hasiči v Košickom a Prešovskom kraji, v deviatich prípadoch boli k takýmto udalostiam vyslaní príslušníci v Nitrianskom kraji,“ spresnila Farkasová. Hasiči v Banskobystrickom kraji podľa nej pomáhali dovedna osemkrát, v Žilinskom päťkrát a v Bratislavskom kraji zasahovali v dvoch prípadoch. „Hasiči aj v týchto chvíľach zasahujú pri desiatkach z nich a snažia sa sprístupňovať cesty,“ dodala hovorkyňa Prezídia HaZZ.

SHMÚ: Vianoce budú so zrážkami, snežiť bude na horách a v tejto časti Slovenska

Podľa aktuálnych informácií Slovenskej správy ciest sú všetky sledované diaľničné úseky, rýchlostné cesty a horské priechody na území SR zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý. Na niektorých úsekoch sa nachádza utlačený kašovitý sneh.

V Bratislave a na juhu Slovenska sa môže na cestách vyskytovať poľadovica. Pred ňou varuje na celom území SR aj Slovenský hydrometeorologický ústav, ktorý vydal výstrahu prvého stupňa s platnosťou do soboty 22. decembra.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky