Jednou vetou

Heger a Kamenický diskutovali o prednostoch okresných úradov

Zľava: Eduard Heger, Ladislav Kamenický

archívne TASR, koláž hlavne.sk

Monitor diskusnej relácie RTVS O 5 minút 12

Minister financií Eduard Heger (OĽaNO) odmietol, že by vláda mala záujem o politizáciu verejnej správy výmenou prednostov na 72 okresných úradoch. „Dostali sme silný politický mandát, ideme očistiť politiku,“ vyhlásil v relácii RTVS O 5 minút 12 Heger.

Podľa exministra financií Ladislava Kamenického (Smer-SD) je absurdné, ak nová vláde vyhodí z úradov ľudí, ktorí tam pracovali dlhé roky len preto, že išlo o obdobie vlády strany Smer-sociálna demokracia (Smer-SD).

Poslanec Kamenický poukázal na vyjadrenie vicepremiérky Veroniky Remišovej (Za ľudí), ktorá podľa neho povedala, že treba zmeniť zákon, aby bolo možné sa zbaviť smerákov.

Heger v RTVS uviedol, že Kamenický kritizuje bez toho, aby vedel, kto sa na okresných úradoch vymení. Zdôraznil, že vláda ja za odpolitizovanie štátnej správy. Poukázal napríklad na úrady práce, ktorých vedenia sú plné nominantov Smeru-SD a Slovenskej národnej strany (SNS). „Všetko ste robili naoko,“ komentoval Heger výberové konania bývalej vlády.

Hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) má obsadiť miesta 72 prednostov okresných úradov. Podpredseda parlamentu Peter Pellegrini (Smer-SD) tento týždeň povedal, že koalícia neplní svoje sľuby o transparentnosti pri obsadzovaní miest. Tvrdil, že pri výmene všetkých 72 okresných prednostov koalícia zháňa ľudí cez svojich známych.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky