Jednou vetou

Henryho zdrvená rodina bola u Arcibiskupa

Rodina Henryho Johna Serafica Acordu

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota

Slovenskom v týchto dňoch otriasa násilná smrť mladého Filipínca. Henry John Serafica Acorda (†36) zomrel minulý týždeň v nemocnici na následky drsného útoku Juraja H. (28) z Dunajskej Stredy. Ten je od pondelka (4. 6.) väzobne stíhaný. Pozostalí sa dnes stretli s arcibiskupom Zvolenským. Čo im povedal?

Veľmi ma to mrzí, do konca života si to budem vyčítať,“ boli slová Juraja H. z Dunajskej Stredy, ktorého v pondelok eskortovali do tzv. útekovej väzby. Slovák surovo zaútočil v skorých ranných hodinách v sobotu ( 26. 5.) na Obchodnej ul. v Bratislave na mladého Filipínca.

Súd zobral Juraja H. obvineného zo zabitia Filipínca do väzby

Ten sa chcel zastať dievčat, ktoré obťažovala skupinka mladíkov, medzi ktorými bol Juraj H. Beštiálne zaútočil na Henryho, bil ho a brutálne kopol do hlavy. Následkom týchto zranení minulý týždeň v nemocnici podľahol.

Saková: Po smrti Filipínca budú v Bratislave posilnené bezpečnostné opatrenia

Zdrvenú rodinu dnes prijal bratislavský arcibiskup, Mons. Stanislav Zvolenský, na mieste, kde chodil ich milovaný brat a syn Henry . „Sem, do tohto kostola sv. Ladislava sa chodil modliť náš Henry. Stále tomu nemôžeme uveriť. Arcibiskup nám chcel zmierniť veľkú bolesť, ktorú v srdciach stále cítime a smútime za naším milovaným Henrym…“ povedali príbuzní pre hlavné.sk.

V rámci vyšetrovania prípadu zabitého Filipínca sa polícia obracia na verejnosť

Ako sme sa dozvedeli, filipínska komunita sa pravidelne každý deň v podvečer stretáva na mieste, kde sa stal tento ohavný čin. V sobotu má byť za Henryho omša a plánované je aj spomienkové zhromaždenie na nám. SNP.

FOTOGALÉRIA (kliknite na miniatúry)

Predvedenie obvineného pred sudcu

SMRŤ FILIPÍNCA: PREDVEDENIE OBVINENÉHO JURAJA H. PRED SÚDDnes bol v čase predvedený pred sudcu pre prípravné konanie 28-ročný Juraj H. z okresu Dunajská Streda, ktorému vzniesol obvinenie z trestného činu zabitia vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave, v súvislosti s incidentom ku ktorému došlo na Obchodnej ulici dňa 26.05.2018. Sudca bude od 12:30 rozhodovať o vzatí obvineného do väzby.

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky 4. jún 2018

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky