Jednou vetou

Herec Stanke po nehode: Najprv mu nebolo do reči, teraz prehovoril

Herec Richard Stanke mal nehodu 6. mája 2019, pri ktorej nafúkal 0,75 promile

autorská koláž hlavne.sk, TASR

Má to ťažké! Byť tvárou protestov Za slušné Slovensko, domáhať sa slušnosti, spravodlivosti a práva... a vzápätí spôsobiť dopravnú nehodu pod vplyvom alkoholu, je nepríjemné. Navyše, hercovi Richardovi Stankemu vyčítali médiá, že po nehode bol agresívny. "No a čo s tým?" - reagoval bezprostredne po nehode pre médiá. Aká je situácia po viac ako týždni?

Herec Richard Stanke si zavaril: Opitý havaroval!

Pripomeňme, že minulý týždeň nezvládol v Bratislave Richard Stanke kontrolu nad svojím autom a nabehol s luxusným vozidlom na vyvýšený obrubník.  Našťastie, nikomu sa nič nestalo, škoda bola vyčíslená na 6 tisíc eur.

SME Rodina a politológ: Panika nie je na mieste. Kollárovi oplieskali croissanty o hlavu

Lenže policajti namerali Richardovi Stankemu v dychu alkohol. „Bola mu nameraná hodnota 0,36 mg/l alkoholu v dychu, čo predstavuje 0,75 promile. Aj výsledok opakovanej dychovej skúšky bol pozitívny,“ uviedla bratislavská policajná hovorkyňa Veronika Slamková.

FOTO: Neuveríte, čo sa povaľovalo na chodbe v parlamente

Richard Stanke je známy herec, navyše tvár protestov za zmenu situácie v krajine. Ako reagoval na nehodu? Prvotná reakcia bola arogantná: „No a čo s tým?“ – pýtal sa. Neskôr už odprezentoval slušne, čo sa stalo:

Protestné zhromažždenie Za sluššné Slovensko na Námestí SNP v Bratislave, v strede je herec Richard Stanke. | foto: TASR

Právne zastupovanie umožňuje Tománkovej voľný prístup ku Kočnerovi

,,V sobotu večer som bol na oslave a okolo jednej v noci som mal posledné víno, keďže tvrdý alkohol vôbec nepijem. V nedeľu o 8. ráno som šoféroval, myslel som si, že už po 6 hodinách môžem. Doteraz som nikdy takýto problém nemal a nikdy by som s vedomím, že som pred jazdou pil alkohol, nesadol za volant,“  uviedol Richard Stanke.

Podľa prepočtov mal teda Richard Stanke v čase, keď išiel spať okolo dvoch promile alkoholu v krvi. Hlavne.sk sa Richarda Stankeho opýtalo, ako prebieha vyšetrovanie? „Nikto ma zatiaľ z polície nekontaktoval, takže neviem, čo bude ďalej,“ uviedol nervózny Richard Stanke. Na mieste mu mali zadržať vodičský preukaz, je to pravda?  „Viete čo, to ja nebudem komunikovať ani sa vyjadrovať, nevidím na to dôvod,“ vyhlásil rázne R. Stanke a odmietol ďalej nehodu pod vplyvom alkoholu riešiť.

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na 0910 554 995

Môže vás zaujímať

VIDEO: Novinka na hraniciach. Toto oznámil Matovič s Babišom v Prahe