Jednou vetou

Hľadá sa svedok vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej

Hľadá sa tento svedok vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.
Prokurátor zverejnil identikit svedka, ktorý môže ozrejmiť vraždu novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Dozorujúci prokurátor z Úradu špeciálnej prokuratúry v pondelok na mimoriadnom brífingu potvrdil, že išlo o vraždu na objednávku, a že dôvodom dvojnásobnej vraždy bola práca novinára. Muž, ktorého identikit vypracovali, je dôležitým svedkom.

Chcem dostávať viac noviniek – Newsletter

Dozorujúci prokurátor vyzýva muža na identikite aj iných, ktorí by ho mohli poznať, aby kontaktovali príslušné úrady. Muž môže byť podľa prokurátora dôležitým svedkom, pretože sa v čase vraždy 21. februára 2018 pohyboval  v okolí miesta činu vo Veľkej Mači a môže mať informácie o samotnej vražde.

Hľadá sa svedok vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Volajte známe číslo 158.

Identikit svedka vytvorila Národná kriminálna agentúra. Ide o asi 30-ročného muža s nakrátko ostrihanými vlasmi, bradou a fúzikmi.  Ďalšie informácie prokurátor neuviedol.

Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú zavraždili kvôli práci novinára – vyhlásil to prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry. Foto: TASR | Foto: TASR

Vo vyšetrovaní kauzy došlo k posunu, keď z pôvodne 30 vyšetrovacích verzií ostali už iba dve. Pracuje sa definitívne s variantom, že motívom dvojnásobnej vraždy bola práca novinára Jána Kuciaka.

Počas vyšetrovania zatiaľ vypočuli vyše 200 ľudí, spravili 10 bytových aj nebytových prehliadok, vypočuli 7 ľudí z Talianska obhliadok  a súdy vydali 57 príkazov na použitie odposluchov a 127 príkazov na oznámenie údajov o uskutočnenej telekomunikačnej prevádzke.

Škandál u Lajčáka: Funkcionár ministerstva šoféroval opitý

 

Môže vás zaujímať

Tohoročné oslavy 76. výročia SNP budú sprevádzať prísne opatrenia