Jednou vetou

Hľadáte ubytovanie na dovolenku? Na toto upozorňuje polícia, aj portály!

Pri plánovaní dovolenky si treba dať pozor na podvodníkov

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota, Shutterstock

Čím ďalej, tým viac ľudia preferujú cestovanie "na vlastnú päsť" namiesto využívania servisu, ktorý prinášajú cestovné kancelárie. Takéto cestovanie vás môže vyjsť výhodnejšie, prináša však úskalia, ktoré by vás mohli pripraviť o tisíce eur! Prečítajte si, na čo si treba dať pozor, čo odporúča polícia a na čo upozorňuje najväčší internetový portál ponúkajúci ubytovanie po celom svete?

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Pri cestovaní na vlastnú päsť zvažujete ceny leteniek, ubytovanie, poistenie, či prenájom vozidla. Špeciálny pozor si však treba dať na ubytovanie, pretože sa najmä v dovolenkovom období rozmáha počet podvodníkov, ktorý aj na známych internetových portáloch ponúkajú nehnuteľnosti pod falošnými inzerátmi. Pokiaľ by ste takéhoto podvodníka neodhalili, mohli by ste prísť o tisíce!

Chcel si užiť luxus: Jeho plány sa zmenili na nočnú moru

Pokiaľ ste si teda na online portáli vybrali hotel či dom, v ktorom by ste si radi užili dokonalú dovolenku, nezabudnite si ho poriadne preveriť. Pozrite si poriadne fotografie, lokáciu a najmä recenzie, ktoré sú zvyčajne zverejnené na stránkach portálu, ktorý danú izbu, či nehnuteľnosť ponúka. Ak by sa vám čokoľvek ohľadom ponúkaného inzerátu zdalo podozrivé, alebo by vás majiteľ hotela žiadal o zaplatenie za pobyt mimo stránky portálu, okamžite kontaktujte zákaznícku linku daného portálu. Takmer určite sa totiž bude jednať o podvodný inzerát.

FOTO: Čo sa stalo? Slovensko zostarlo o desiatky rokov!

Na opatrnosť upozorňuje aj najväčší portál s ubytovaním na svete, booking.com. „Ako vedúca spoločnosť v oblasti elektronického obchodu v spoločnosti Booking.com neustále optimalizujeme rozsiahle bezpečnostné opatrenia, ktoré máme zavedené na ochranu našich zákazníkov a partnerov. Proces overovania zoznamov ubytovania berieme veľmi vážne,“ vysvetlil hovorca spoločnosti Booking.com, Lauren Cooper.

Celebritná doktorka Pallová: Užíva si v Sardínii!

Inzeráty sa snaží pozorne preverovať, napriek tomu sa však môže stať, že sa na portáli booking.com objaví aj falošný inzerát. „Vo veľmi zriedkavých prípadoch, kedy môže existovať nejaký dôvod na pochybnosti alebo obavy v súvislosti s konkrétnou nehnuteľnosťou, vyšetrujeme a okamžite konáme. Náš tím služieb zákazníkom je k dispozícii 24 hodín denne, ak by zákazníci mali akékoľvek otázky alebo potrebovali podporu,“ doplnil v rozhovore pre hlavne.sk Lauren Cooper z Booking.com

FOTO: Na premiére Levieho kráľa zažiarila Beyoncé, aj Elton John

S odporúčaniami portálu booking.com súhlasí aj Prezídium policajného zboru v Bratislave ktoré odporúča, aby boli slováci pri hľadaní dovolenkového ubytovania obozretní. „Odporúčame kontaktovať aj prevádzkovateľa danej internetovej stránky a upozorniť ho na to, že ide pravdepodobne o podvodný mail. Taktiež odporúčame pozrieť recenzie alebo rôzne fóra s takouto témou a skúsiť zistiť viac o poskytovateľovi služby alebo o inzerentovi,“ vysvetlila pre hlavne.sk hovorkyňa Prezídia PZ, Denisa Baloghová.

Koniec kolobežkám? Posvietila si na ne legislatíva

V prípade, že má občan Slovenskej republiky podozrenie z páchania trestného činu aj na takýchto portáloch, môže sa kedykoľvek obrátiť na políciu, ktorá bude o prípade ďalej rozhodovať a následne ho riešiť. „Za Policajný zbor je možné vo všeobecnosti uviesť, že ak má ktokoľvek podozrenie zo spáchania trestného činu, môže sa s dôverou obrátiť na políciu a podať trestné oznámenie, ktoré polícia vždy príjme a rozhodne o ďalšom postupe,“ doplnila pre hlavne.sk Baloghová.

FOTO: Jasmina si posledné dni pred príchodom syna užíva plnými dúškami

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky