Jednou vetou

Hlasujte za svoje médium. Kto podľa vás píše najobjektívnejšie?

Chceme aby ste ocenili prácu novinárov a dali hlasovaním najavo, ktoré médiá majú vašu priazeň

autorská koláž hlavne.sk, Shutterstock

Uplynul rok od smrti novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky. Na povrch vyplávali mnohé špinavé kauzy. Prepojenia oligarchov a biznismenov s politikmi. Verejnosť sa dozvedela o intímnych, ale aj ekonomických škandáloch spojené častokrát s trestnou činnosťou. Denne na nás vyskakujú nové a nové informácie.

Odhalil daňové podvody aj biznis s potratmi. Čomu sa venoval Ján Kuciak?

Chceme, aby ste ocenili prácu novinárov a dali hlasovaním najavo, ktoré médiá majú vašu priazeň.

Ktorí sú najobjektívnejší?

Ľudia už chápu dôležitosť nezávislých médií a pomaly začínajú rozumieť aj prepojeniam vydavateľských domov s finančnými skupinami. Avšak každý musí mať svojho majiteľa. Nemali by sme sa, ale rozhodovať podľa vlastníka, ale kvality obsahu.

FOTO a VIDEO: Zabudnite na Nivy v Bratislave. Úplne sa menia. Boli sme sa tam pozrieť pár hodín pred uzavretím

Na Slovensku máme niekoľko mainstreamových médií, či už v tlačenej alebo online podobe, ktoré si každý z vás aspoň raz prelistoval, klikol a dokonca prečítal článok do konca. Nezameral sa len na vábivý titulok. Utvorili ste si vlastný názor na to, akým spôsobom konkrétne mediálne platformy informujú o celospoločenských témach. Či sú nezávislí, nezaujatí a informujú verejnosť komplexne.

Trochu čísiel

Podľa prieskumov približne štyri pätiny internetovej populácie vnímajú, že slovenské spravodajské portály sa delia na bulvárne a seriózne. Približne tretina priznala, že často číta len titulky článkov a nič viac.

AKTUALIZOVANÉ: Nespokojní farmári sú v Bratislave. Ako sa pripravila polícia?

Tri štvrtiny dočítajú článok vždy do konca. Polovica vždy vyhľadáva jednu udalosť na viacerých portáloch. Internetový svet sa postupom času stáva ďaleko viac populárny ako tlačené noviny a časopisy. Má to svoju i svoju daň.

Štedrý dar. Minister Sólymos poslal Bugárovi na kampaň rozprávkovú sumu

Žijeme rýchlo a bažíme po rýchlych informáciách. Tak sú veľakrát postavené aj články. Podľa iného prieskumu dávajú Slováci stále väčšiu váhu tlačeným formátom. Kupujú sú ich, ale paradoxne stále menej.

Vyjadrite sa

Zostavili sme podľa abecedy rebríček najčítanejších časopisov, denníkov a webových portálov, ktoré sa zameriavajú na spoločenskú situáciu. Denne informujú o novinkách naprieč ekonomickým aj politickým spektrom. Uplynul rok od vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka. Pri tejto príležitosti by sme chceli aby ste sa na chvíľu zamysleli a prácu slovenských novinárov ocenili v ankete svojim hlasom.

Kto podľa vás píše najobjektívnejšie?

Loading ... Loading ...

 

Môže vás zaujímať

Kiskovci majú na krku ďalší škandál: Kampaň za obecné peniaze