Jednou vetou

Národná rada funguje v normálnom režime, biely prášok nebol nebezpečný

Príslušníci z Úradu pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií MV SR zasahujú pred budovou parlamentu 23. marca 2018

foto: TASR

Národná rada (NR) SR opäť funguje v normálnom režime. Hasiči potvrdili, že biela látka, ktorú aktivista v piatok popoludní vysypal pred hlavný vstup, nie je nebezpečná. TASR o tom informoval hovorca predsedu NRSR Tomáš Kostelník.

Hlavný vchod do budovy NRSR bol popoludní uzavretý, vojsť sa dalo len cez ubytovaciu časť. Bezpečnostná služba vykonala štandardné kroky na zabezpečenie bezpečnosti budovy a kontaktovala políciu.

Hlavný vchod do budovy Národnej rady uzavreli, aktivista tu vysypal biely prášok

Hlavný vchod do budovy Národnej rady SR je momentálne z dôvodu ohrozenia bezpečnosti uzavretý. Jeden z aktivistov vysypal pred hlavný vstup bielu organickú látku neznámeho pôvodu.

Z toho dôvodu sú v týchto chvíľach vykonávané štandardné kroky na zabezpečenie bezpečnosti budovy a bola privolaná špecializovaná chemická jednotka policajného zboru, ktorá bude pôvod látky a možné ohrozenia bezpečnosti preverovať.

Andrej Danko otvoril rokovanie parlamentu: Pellegrini žiada dôveru

Vstup do objektu Národnej rady SR je dočasne možný cez ubytovaciu časť. Za vzniknuté komplikácie sa K NR SR ospravedlňuje.

O programovom vyhlásení vlády bude diskutovať 39 poslancov

Môže vás zaujímať

Viac ako pätina Slovákov očakáva, že na Slovensko príde druhá vlna koronavírusu