Jednou vetou

VIDEO Hlina tvrdí, že OĽaNO spoluprácou s SMK položí Maďarov na zem

Reprofoto: TV Markíza
Spojenie hnutia OĽaNO s maďarskou stranou SMK do parlamentných volieb je správne. Myslí si to líder hnutia Igor Matovič. Predseda KDH Alojz Hlina (KDH) naopak v tejto súvislosti tvrdí, že "Matovič takto položí Maďarov na zem." Obaja to uviedli v nedeľnej diskusnej relácii televízie Markíza Na telo.

„Nech to stojí čokoľvek a nech nám to aj prinesie jedno percento vo voľbách. Volič SMK je antificovský, a ak má takýto volič zostať odstrčený v kúte vo finálnej bitke o Slovensko, tak to bude mimoriadne nezodpovedné,“ skonštatoval Matovič o spojení s SMK.

Podľa Hlinu Matovič svojími krokmi ukazuje len to, že mu nevychádzajú prieskumy. „Platforma OĽaNO Odvážne je jeden blud, ktorý sa nechytá. Všetko to vyšlo zúfalo,“ povedal.

Matovič o odvolávaní premiéra: Bojovali sme dobrý boj

Líder hnutia OĽaNO očakával, že sa kresťanské strany dajú dokopy. Podľa jeho slov ho vlastné percentá nezaujímajú a vo voľbách drží palce KDH. „Ak to nedá KDH, tak to nedá celé Slovensko.“

Predseda KDH si tiež myslí, že trojkoalícia PS-Spolu, KDH a Za ľudí môže vytvoriť silný blok a vyhrať voľby. Taktiež by dal šancu rokovaniam so stranou Sme rodina.

Divácke otázky – A.Hlina a I.Matovič

VAŠE OTÁZKY NA IGORA MATOVIČA A ALOJZA HLINU

Uverejnil používateľ Na telo s Michalom Kovačičom Nedeľa 29. septembra 2019

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky