Jednou vetou

Hlivák prijal vetovanie novely zákona o verejnom obstarávaní s poľutovaním

Predseda Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) Miroslav Hlivák

Foto: TASR

Predseda Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) Miroslav Hlivák prijal vetovanie novely zákona o verejnom obstarávaní prezidentom SR Andrejom Kiskom s poľutovaním. Jeho rozhodnutie však akceptuje. TASR informovala hovorkyňa ÚVO Janka Zvončeková.

„Na stretnutí v OECD som si vypočul veľmi povzbudivé slová k tomuto projektu. Aj pri zriaďovaní Komory verejného obstarávania budeme postupovať rovnako ako pri tvorbe novely, otvoríme diskusiu nad rámec zákona a v prospech verejného záujmu,“ uvádza vo vyhlásení Hlivák.

Na margo novely zákona hovorí, že má zjednodušiť a zrýchliť proces verejného obstarávania na Slovensku, ale taktiež zvýšiť transparentnosť pri nakladaní s verejnými zdrojmi. „Považujem za dôležité zdôrazniť, že napriek vzniknutej situácii, mi je povzbudením fakt, že prezident mal len dve pripomienky, ktoré sa ale nedotýkajú filozofie a cieľa novely s viac ako stovkou novelizačných bodov,“ poznamenal Hlivák.

Obrovská neúcta k Štefánikovi. Jeho tvár ako darček v krabici od pizze

Podľa neho bude na rozhodnutí zákonodarného zboru, teda Národnej rady SR, ako sa k výhrade prezidenta postaví. Hlivák však verí, že sa novelu podarí uviesť do platnosti čo najskôr. „Aby sme úroveň verejného obstarávania na Slovensku zvýšili a aby sme tento cieľ posilňovali aj ďalšími, na novelu nadväzujúcimi krokmi, medzi ktoré patrí aj spomínané zriadenie Komory verejného obstarávania,“ skonštatoval Hlivák.

Prezident vetoval novelu zákona o verejnom obstarávaní na základe výnimky, ktorú požadovalo Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR. Pripomienku vznieslo v rámci medzirezortného pripomienkového konania, tá bola následne zapracovaná.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky