Jednou vetou

Hokejový šampionát sa podľa polície zaobišiel bez závažných narušení

Radosť Fínov z víťazstva nad Kanadou vo finálovom zápase Kanada - Fínsko na 83. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Bratislave 26. mája 2019. FOTO TASR – Michal Svítok
Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji boli v Bratislave bez závažných narušení verejného poriadku, či iných foriem trestnej činnosti. Informuje o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave na sociálnej sieti.

Počas už uplynulého hokejového šampionátu zaznamenali policajti len na bratislavskom zimnom štadióne, v jeho okolí a vo fanzóne viac ako 100 udalostí. „Väčšina z nich sa týkala predaja lístkov bez oprávnenia organizátora. Okrem toho policajti najčastejšie riešili prípady priestupkov proti verejnému poriadku, či osoby zjavne pod vplyvom alkoholu, ktoré sa zranili, prípadne im nebol umožnený vstup na štadión,“ spresnila polícia.

Šampionát v roku 2023 bude v Petrohrade a v Česko usporiada MS 2024

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji na Slovensku hostili Bratislava a Košice od 10. do 26. mája. Šampionát navštívilo celkovo 472.648 divákov. Zápasy v Bratislave videlo dokopy 287.912, v Košiciach 184.736 divákov.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky