Jednou vetou

Idete vybavovať po úradoch? Na toto sa pripravte

Budova klientskeho centra v Bratislave, archívne

foto: TASR

Na pracoviskách ministerstva vnútra sa v stredu 1. apríla mení pracovný čas, k dispozícii budú popoludní. Počas ostatných dní v týždni platí, že pre pandémiu koronavírusu fungujú v skrátenom režime od 8:00 do 11:00.

Na pracoviskách Ministerstva vnútra SR sa v stredu 1. apríla mení pracovný čas. Klientom budú k dispozícii každú stredu od 13:00 do 16:00, počas ostatných dní v týždni platí, že pre pandémiu koronavírusu fungujú klientské centrá, oddelenia dokladov a dopravných inšpektorátov v skrátenom režime od 8:00 do 11:00. Agentúru SITA o tom informoval tlačový odbor rezortu vnútra.

Od 12. marca platí na Slovensku pre koronavírus mimoriadna situácia. V tejto súvislosti v krajine zaviedli viaceré obmedzenia na zamedzenie šírenia ochorenia, vrátane zatvorenia škôl do odvolania.

Vláda SR tiež pristúpila k vyhláseniu núdzového stavu pre celý sektor zdravotníctva a sociálne zariadenia, kde poskytujú zdravotnú starostlivosť. Zatvorené sú maloobchodné prevádzky a prevádzky so službami. Každú nedeľu budú zatvorené aj potraviny, drogérie, lekárne, predajne tlače či krmív pre zvieratá.

Dôchodcovia budú mať na nákupy vyčlenený čas od 9:00 do 12:00. Zavádza sa tiež povinnosť nosiť rúško všade mimo svojej domácnosti. Aktuálne je na Slovensku potvrdených 336 prípadov koronavírusu.

Môže vás zaujímať

NKÚ: Dlh za rekonštrukciu zimného štadióna riešila Bratislava nezákonne