Jednou vetou

Incident, ktorý vyústil do streľby na Obchodnej, sa začal pred MF SR

Policajti a záchranári zasahujú po streľbe na Obchodnej ulici v Bratislave 31. mája 2019. FOTO TASR – Jaroslav Novák
Incident, ktorý vyústil do streľby na Obchodnej ulici v Bratislave, sa začal pred Ministerstvom financií SR na Štefanovičovej ulici. Potvrdila to hovorkyňa finančnej správy Ivana Skokanová.

Útočník sa chcel násilím dostať do budovy ministerstva. Tú strážia colníci z finančnej správy. „Útočník priamo pred budovou ministerstva pobodal príslušníka finančnej správy. Náš kolega je hospitalizovaný v nemocnici, našťastie, bol pri vedomí, o čom sa priamo v nemocnici presvedčili aj minister financií Ladislav Kamenický a prezidentka finančnej správy Lenka Wittenbergerová,“ uviedla Skokanová.

FOTO: Na Obchodnej ulici v Bratislave postrelili muža i 14-ročné dievča

Na Obchodnej ulici v Bratislave sa v piatok strieľalo. Polícia popoludní dostala informáciu o mužovi, ktorý mal nožom napadnúť zamestnanca bezpečnostnej služby finančnej správy a takto ozbrojený sa začal pohybovať po centre Bratislavy.

„Vyhrážal sa okoloidúcim ľuďom vrátane tých, ktorí ho prenasledovali a natáčali si ho na mobil. Najbližšia policajná hliadka išla k nemu. Vyhrážky pokračovali naďalej, muž sa oháňal nožom, bol nebezpečný pre svoje okolie a samotných policajtov, a preto hliadka použila služobnú zbraň,“ priblížila polícia. Postrelený muž sa podľa nej sám bodol do brucha. Polícia tvrdí, že postupovala tak, aby bola zabezpečená ochrana života a zdravia osoby, voči ktorej zasiahla.

Streľba na Obchodnej ulici si vyžiadala zastavenie električiek

Zároveň priznala, že pri zákroku bola zranená nezúčastnená osoba. Podľa informácií bolo postrelené aj 14-ročné dievča, ktoré čaká operácia. „Jeho zranenie je ľahké a vyšetruje sa, čo ho vôbec spôsobilo. Preto bude postup policajtov prešetrovať Úrad inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR,“ podotkla polícia. Dôvod konania muža a aj to, či mal pri sebe iné zbrane, je predmetom vyšetrovania. Tento prípad podľa polície nebol terorizmom.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky