Jednou vetou

Iniciatíva Chceme veriť volá po nestrannom ministrovi vnútra

Zuzana Wienk (uprostred) počas brífingu iniciatív Chceme veriť, Nie je nám to jedno, Kultúrny reparát, Iniciatívy slovenských učiteľov a ďalších k téme kritiky prístupu vládnej koalície pri výbere nového ministra vnútra pred budovou vlády SR, 24. apríla 2018 v Bratislave

foto: TASR

Iniciatíva Chceme veriť volá po nestrannom ministrovi vnútra. Osoby, ktoré mala strana Smer-SD doposiaľ ako možných kandidátov na post ministra menovať, nemôžu podľa nich obnovovať dôveru občanov, ani dohliadať nad výberom nového policajného prezidenta.

Nominácie strany Smer-SD sú podľa Zuzany Wienk z iniciatívy Chceme veriť fackou občanom Slovenska a tiež rodinám zavraždených Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. „Politická moc vôbec nepochopila, čo sa v tejto krajine stalo,“ konštatovala. Ján Kuciak podľa nej umrel pre to, čo odhalil a jeho práca siahala príliš vysoko k súčasným aj bývalým mocenským špičkám strany Smer-SD, a preto je táto strana podľa nej „v neznesiteľnom konflikte záujmov“.

Ministerkou vnútra bude Saková, prezident Kiska si ju pozval do paláca

Podľa ďalšieho člena iniciatívy Pavla Sybilu sú všetky zverejnené mená na post ministra vnútra nedôveryhodné a nedôveryhodný je aj celý proces výberu na tento post. Členovia iniciatívy, v ktorej sú aj zástupcovia študentov z iniciatívy Nie je nám to jedno a niektorých ďalších občianskych združení, zároveň apelovali na koaličných partnerov strany Smer-SD, aby ovplyvnili tento výber.

Novou ministerkou vnútra bude štátna tajomníčka rezortu vnútra Denisa Saková, ktorú nominoval Smer-SD. V utorok popoludní ju prijme prezident SR Andrej Kiska.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky