Jednou vetou

Investor začal búrať niekdajšiu športovú halu, ktorá stála vedľa PKO

Ilustračné foto.

Foto: pixabay.com

Investor - spoločnosť Woal, za ktorou stoja cez svoje firmy J&T Real Estate a Cresco Group, začala v týchto dňoch s asanáciou objektu bývalej športovej haly VKP a s ňou spojenej Spojkovej budovy na Nábreží armádneho generála Ludvíka Svobodu v Bratislave.

Práce by mali trvať do konca februára 2019. Na mieste budov a v ich okolí vybuduje developer projekt Riverside City Bratislava s planetáriom, ktorý je pokračovaním komplexu River Park na bratislavskom Dvořákovom nábreží.

„Objekt haly, ktorý sa nevyužíva už viac ako rok, je vo vlastníctve spoločnosti Woal od októbra 2017. Asanačné práce na oboch objektoch prebiehajú na základe platných povolení tak, aby bolo možné zrealizovať schválený investičný zámer, ktorého súčasťou je aj revitalizácia nábrežia Dunaja a promenády,“ spresnil pre TASR developer.

V odpovedi ku kauze PKO uviedol primátor zlú informáciu o hlasovaní

Bratislavskí poslanci v decembri 2015 odsúhlasili predaj budov bratislavského PKO spoločnosti Henbury Development (dnes Woal) za jedno euro, čím sa podľa mesta urovnali všetky vzájomné nároky, práva a pohľadávky Bratislavy a investora. Henbury medzi vianočnými sviatkami objekty kultúrneho stánku začalo búrať. Na mieste PKO má teraz vyrásť červené futuristické planetárium a mediatéka spolu s bytmi, administratívnymi priestormi i novou dunajskou promenádou. Investor má povinnosť vybudovať planetárium v zmysle dohody z decembra 2015 uzatvorenej medzi mestom Bratislava a developerom. Ten minulý rok odhadoval spustenie výstavby na Dvořákovom nábreží v marci 2019. Ukončená by mala byť o dva roky. Celkové náklady na realizáciu stavieb predpokladá vo výške asi 50 miliónov eur.

Spod ruín zrútených domov v Marseille vytiahli telo druhej obete

Projekt Riverside City Bratislava získal súhlasné záväzné stanovisko hlavného mesta v máji 2018. Pripravovaný investičný zámer nadviaže na existujúce projekty River Park, Zuckermandel a budúcu Vydricu. Developer deklaruje, že jeho projekt oživí priestor promenády, obohatí verejné plochy o novú zeleň, rozšíri centrum mesta smerom k Mostu Lafranconi a poskytne nové atraktívne verejné a obchodné priestory na nábreží Dunaja. Projekt tvoria tri časti. Polyfunkčný blok A, ktorý pripravuje Cresco Group, polyfunkčný blok C, ktorý pripravuje J&T Real Estate a blok B – námestie s planetáriom a mediatékou, ktorých realizáciu pripravujú spoločne obe spoločnosti.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky