Jednou vetou

Ivan Varga váha, či zoberie poslanecký flek po Miroslavovi Čížovi

Ivan Varga (vľavo) má v parlamente nahradiť Miroslava Číža

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota, TASR

Problémoví náhradníci? Po eurovoľbách je zrejmé, že v parlamente sa uvoľní kreslo po Miroslavovi Čížovi, podpredsedovi poslaneckého klubu SMER-SD. Za štandardných okolností by mal byť jeho náhradníkom Viliam Jasaň, ktorý po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej a škandále s Vadalovcami opustil post šéfa krízového manažmentu a bezpečnosti štátu Úradu vlády SR. Viliam Jasaň však poslal list, že si mandát ako náhradník za poslanca Číža neuplatní. Hlavne.sk zároveň zistilo, že aj ďalší náhradník je otázny!

PS a Spolu-OD vyzvali Kisku k spolupráci pred parlamentnými voľbami

„To ja neviem, kto ma nahradí, teraz riešim práve veci súvisiace s úspechom v eurovoľbách,“ uviedol pre hlavne.sk Miroslav Číž.

Ďalším v poradí je ako náhradník Ivan Varga, v minulosti už poslancom NR SR bol. Lenže aj ten je podľa zistení hlavne.sk otázny. „Neviem, či si uplatní mandát, musíme počkať,“ uviedol podpredseda NR SR za SMER-SD Martin Glváč. Podľa našich informácií je za váhaním Ivana Vargu nie už stopercentný zdravotný stav.

Ivan Varga bol poslancom za SMER-SD už v rokoch 2002 – 2010 a následne v rokoch 2012 – 2016. Ako poslanec nebol veľmi aktívny, nepredkladal návrhy zákonov, nezapájal sa do Hodiny otázok, v rozprave za niekoľko rokov vystupoval len niekoľko ráz.

Oveľa viac sa Ivan Varga zviditeľnil v regióne, kde žije. Je totiž 51 percentným vlastníkom Nemocnice s poliklinikou s.r.o. v Hlohovci cez spoločnosť Klimati Logistic. Nemocnica sa ocitla v obrovských dlhoch a vlani v lete dali výpovede všetkým zamestnancom aj pacientom Liečebne dlhodobo chorých, ktorá pod Nemocnicu patrila.

Aké školenia absolvujú ochrankári?

Ivan Varga je ako náhradník za poslanca Miroslava Číža otázny… | foto: TASR

Celkovo figuruje Ivan Varga vo viacerých spoločnostiach venujúcich sa najmä farmaceutickému priemyslu. Hlavne.sk sa snažilo s Ivanom Vargom spojiť telefonicky, ale mobil mal napriek viacerým pokusom stále vypnutý. Či bude teda náhradníkom za M. Číža v parlamente práve Ivan Varga, je v tejto chvíli otázne.

Čudné praktiky A. Kisku pri posielaní sudcov do dôchodku

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky