Jednou vetou

AUDIO: Janka alebo Jana? Poslankyňa Cigániková nám to hneď vysvetlila

Poslankyňa NR SR Jana "Janka" Cigániková

autorská koláž hlavne.sk, Instagram

Na stránke parlamentu Jana, to isté aj na oficiálnom webe politickej strany, za ktorú kandidovala do Národnej rady. V skutočnosti sa však podpisuje ako Janka. Tak ako je to s tou Cigánikovou? Viac sa dozviete v telefonáte nižšie v článku:

Kapitán Danko si s cigánočkou riadne zavaril: Toto Ti len tak neprejde!

Predstavte si správu: V parlamentíku prešiel zákonček veľmi tesnúčko. Noveličku, ktorú predložili Jožko, Ľubko, Anička však nenašiel u všetkých dohodičku. Ondrejko bol proti, ale Edko napokon hlasoval za. Taká Renátka na hlasovanie neprišla, opätoček sa jej zlomil, júj. Mirko po schválení po chodbičkách hundral, že nezapracovali aj jeho drobnôstky.

Čo keby sa v Národnej rade zaviedli zdrobneniny? Poslankyňa Cigániková by s tým problém určite nemala.

Buduje si tím? Exminister Drucker na kávičke so známym markizákom

Ešte na decembrovej schôdzi parlamentu nás zaujala prezenčná listina, do ktorej sa zapisujú všetci poslanci prítomní na rokovaniach NR SR. Poslankyňa Cigániková (SaS) si uvádza krstné meno Janka, v skutočnosti je však Jana. Ako nám vysvetlila, má to svoj jasný dôvod.

Narobí vietor v politike? Dorota Nvotová má takéto predstavy

„Keď som v detstve vyviedla neplechu, bola som Jana, ale inak mi všetci hovoria Janka,“ zaspomínala si pre hlavne.sk poslankyňa za SaS, ktorú sme oslovili, prečo si do prezenčnej listiny uvádza zdrobneninu svojho mena. „Myslím si, že mne sa to hodí, lebo som taká fajn baba…,“ uzavrela s úsmevom Cigániková a viac podrobností sa dozviete v telefonáte nižšie.

Zľavy ho vytiahli do obchodu. Maestro textár Peteraj si nevedel vybrať

Vypočujte si, čo povedala na naše tipy, keby sa aj ďalší poslanci podpisovali v podobnom duchu. článok pokračuje nižšie

KULEHA: Poslanec Osuský – Talianom vysvetľoval, že nemá alergiu na parmezán

Pozrite si v galérii návrhy, ako by vyzerala prezenčná listina so zdrobneninami Cigánikovej kolegov z parlamentu. O tom, či to dovoľuje samotný rokovací poriadok i pravidlá v parlamente a pani poslankyňa náhodou tak znovu nerobí nejakú neplechu ako v detstve, sme oslovili aj tlačové oddelenie Národnej rady. Na naše otázky k téme nereagovali.

FOTOGALÉRIA: (kliknite na miniatúry)

Kávička, polievočka alebo len cigaretka. Takto obedujú naši poslanci

 

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky