Jednou vetou

Jankovská označila údajnú komunikáciu s Kočnerom za podvrh

Monika Jankovská

foto: TASR – Martin Baumann

Bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti za Smer-SD a sudkyňa Monika Jankovská považuje medializované prepisy komunikácie s Marianom Kočnerom za podvrh. TASR o tom informovala Jankovská.

Údajnú komunikáciu medzi ňou a Kočnerom považuje za „jeden veľký blud a podvrh“. Jankovská tvrdí, že po Slovensku koluje niekoľko verzií tejto údajnej komunikácie. „Podnikám všetky potrebné právne kroky na svoju obranu,“ uzavrela.

Mandáty Jankovskej, Kažimíra a Stromčeka zanikli v zmysle ústavy

Z údajnej komunikácie medzi Marianom Kočnerom a Monikou Jankovskou, ktorú opisuje Denník N, vyplýva, že mali spoločne ovplyvňovať sudcov, ktorí rozhodovali v kauzách zmeniek TV Markíza, kým boli iba civilným sporom. Civilné konanie o zmenkách bolo prerušené po tom, ako boli Kočner a Pavol Rusko obžalovaní z ich falšovania a marenia spravodlivosti.

Národná kriminálna agentúra koncom augusta zaistila viacero mobilných telefónov sudcov bratislavských súdov vrátane Moniky Jankovskej v súvislosti s vyšetrovaním trestných činov prijímania úplatku, zneužívania právomoci verejného činiteľa, zasahovania do nezávislosti súdu a podplácania.

Môže vás zaujímať

Rezník hasí situáciu v RTVS. Problémová šéfka Hana Lyons končí, ale idú aj ďalší