Jednou vetou

Jankovská podáva trestné oznámenie na Matoviča za ohováranie

Monika Jankovská

foto: TASR – Martin Baumann

Štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská (Smer-SD) podáva trestné oznámenie na predsedu hnutia OĽaNO Igora Matoviča za ohováranie. Avizuje aj právne kroky ohľadom komunikácie s Marianom Kočnerom a "z toho vyplývajúcich úkonov vykonaných orgánmi činnými v trestnom konaní". Informovala o tom v nedeľu na sociálnej sieti.

Gál: Jankovskú odvolám, ak polícia potvrdí jej väzby na Kočnera

„S obvineným M. K. som nekomunikovala, ani som sa s ním nestretla,“ uviedla štátna tajomníčka na margo údajnej komunikácie medzi Marianom Kočnerom a Alenou Zsuzsovou., v ktorej Kočner nazýval Jankovskú svojou „opičkou“ na ministerstve spravodlivosti.

Jankovská poukazuje, že to bol práve Matovič, kto sa stretával s Kočner. „Igor Matovič nepoprel, že s obvineným M. K. komunikoval a existujú smsky, ktoré to dokazujú. Tento pán používa klebety ako fakt. Ja ako právnička zásadne rozlišujem medzi faktami a ohováraním,“ dodala Jankovská.

Jankovská spáchala atentát na spravodlivosť na Slovensku, tvrdí Matovič

Polícia vykonala vo štvrtok (22. 8.) zaisťovacie úkony v trestnej veci týkajúcej sa korupčnej trestnej činnosti a zneužívania právomoci verejného činiteľa. Národná kriminálna agentúra zasahovala v súvislosti so zaistenými správami, ktoré nešpecifikovala. Jankovská polícii odovzdala mobilný telefón, zaisťovacie úkony sa mali týkať aj sudcov okresných a krajských súdov.

Opozícia žiada Jankovskej odstúpenie z funkcie. Matovič tvrdí, že Jankovská si s Kočnerom písala až do jeho zadržania viac ako 1000 správ. Avizoval celodenný protest pred budovou ministerstva spravodlivosti v prípade, ak minister Gábor Gál (Most-Híd) a premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) Jankovskú neodvolajú do nedele do polnoci.

SaS žiada odvolanie Jankovskej, podľa Remišovej je to morálna nevyhnutnosť

Pellegrini povedal, že v prípade Jankovskej bude konať, ak sa podozrenia potvrdia. Gál podľa svojich slov okamžite po potvrdení väzieb na Kočnera podá návrh na jej odvolanie. V prípade, ak by strana Smer-SD, ktorá ju do funkcie nominovala, trvala na jej zotrvaní v pozícii, zváži Gál podľa svojich slov zotrvanie vo funkcii ministra.

Meno štátnej tajomníčky sa malo objaviť v údajnej komunikácii podnikateľa Kočnera, ktorý je obvinený v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Podnikateľ je ďalej obžalovaný za falšovanie zmeniek TV Markíza a marenie spravodlivosti.

Status M. Jankovskej na sociálnej sieti:

S obvineným M.K. som nekomunikovala ani som sa s ním nestretla. Naopak Igor Matovič nepoprel, že s obvineným M.K….

Uverejnil používateľ Monika Jankovská – Brániť sa oplatí Nedeľa 25. augusta 2019

 

Nájdete nás aj na Facebooku – Pridajte sa k nám TU

Môže vás zaujímať

FOTO: Odbehol si na pol hodinku