Jarjabek: Nebudeme stupňovať napätie reakciami na opozičné invektívy

Dušan Jarjabek

Foto: TASR

Koalícia sa nezapája vystúpeniami v rozprave do debaty o vládnom programe aj preto, lebo nechce stupňovať napätie reakciami na opozičné invektívy. Povedal to podpredseda poslaneckého klubu Smeru-SD Dušan Jarjabek, ktorý považuje nadávanie zo strany opozície za účelové a bezpredmetné.

„Všetko je jasné. Čo sme chceli, to sme si povedali aj v diskusných reláciách. Nemám sa prečo zapájať do rozpravy, lebo je to rozprava o vládnom programe, ktorý je pokračovaním dvojročného obdobia prvej vlády, na ktorú táto nadväzuje,“ upozornil. Na druhej strane aj Jarjabkovi prekáža, že v skopírovanom programovom vyhlásení vlády Petra Pellegriniho (Smer-SD) ostali aj neaktuálne veci. Nepovažuje to však za skutočný problém.

Líder Mosta-Híd Béla Bugár v tejto súvislosti uviedol, že predstavitelia koalície obhajovali vládny program už pred dvoma rokmi a dokument, ktorý predložil premiér Pellegrini, je identický. „Pred dvoma rokmi sme si povedali všetko a pokračujeme v tom. Vy si myslíte, že si potrebujeme vytĺcť nejaké politické body z tejto rozpravy? Ja si to nemyslím. My potrebujeme robiť a plniť, čo v programe máme napísané,“ zdôraznil.

Opoziční poslanci už niekoľko hodín vysvetľujú, prečo vláda nemá ich dôveru. Do diskusie sa koaliční poslanci zapájajú minimálne, aj to len cez faktické poznámky.

Môže vás zaujímať

Prezidentka sa v piatok pre Gorilu stretne s D. Sakovou a M. Lučanským