Jednou vetou

Jazyk sa mu napokon rozmotal: Herec Stanke prehovoril o nehode a alkohole

Herec Richard Stanke, ktorý šoféroval auto pod vplyvom alkoholu a havaroval

autorská koláž hlavne.sk, TASR

Zabával sa na žúre, hodil do seba niekoľko pohárikov vína, nad ránom sadol do auta a havaroval. Po nehode spred dvoch mesiacov sa herec Richard Stanke, ktorého ešte začiatkom tohto roka vyznamenal aj prezident Andrej Kiska, bližšie k okolnostiam vyjadrovať nechcel a podráždene médiá odbíjal. Teraz, o dva mesiace neskôr Stanke cíti pokoru a prehovoril. Jeho stanovisko vás poriadne prekvapí!

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Niekoľko hodín po bujarej oslave, na ktorej si vypil Stanke údajne niekoľko pohárov vína, sadol nad ránom do auta a vydal sa smerom na Most Apollo. Tam však nedorazil. Len pár metrov od bytovky, kde sa mala konať párty nabúral. Stalo sa to na konci bratislavskej Petržalky na kruhovom objazde, ktorý bol vraj zle označený. Keď si to herec uvedomil, že vošiel do zlej jazdnej dráhy chcel to rýchlo skorigovať. Avšak dostal šmyk, nakoľko pršalo a s luxusným vozidlom skončil na obrubníku – takto podľa slov Richarda Stankeho prebehol incident ešte v máji.

Prázdniny sú tu. Vieme ako a kde budú leto tráviť naši politici

Nehoda nespôsobila žiadne zranenia, na aute si však poškodil koleso a preto si zavolal odťahovú službu. Pracovníci služby sa Stankeho pýtali, či majú privolať políciu, s čím herec súhlasil. Privolaná hliadka mu po dychovej skúške namerala 0,75 promile alkoholu, čo nečakal ani samotný Stanke.

Prezident SR Andrej Kiska (vľavo) a ocenený herec Richard Stanke. | FOTO TASR - Pavel Neubauer

 

FOTO: To je ale drzosť! Danko si kvôli tomuto koleduje o poriadny prúser v koalícii

V dôsledku opakovanej dychovej skúšky, ktorá bola pozitívna, bol hercovi na mieste odobratý vodičský preukaz a škoda, ktorú spôsobil bola vyčíslená na 6000 eur.

Tajná, alebo verejná? Do septembra sa možno dohodnú na voľbe kandidátov

O incidente odmietal s novinármi komunikovať, vyjadril sa spočiatku len pre Denník. „Zoberte si odtiaľ vyjadrenie, dobre? Ja k tomu nemám čo povedať,“ reagoval podráždene pre hlavne.sk Stanke v máji.

Čistky ako za komunistov, či Mečiara neskončili. Rezníkova RTVS sa zbavila ďalšieho redaktora…

Mlčanie vtedy vyvolalo na internete aj búrlivé ohlasy. „Volá po slušnom Slovensku a sám si robí čo chce?,“ reagovali ľudia v diskusiách. Časť verejnosti dokonca mala právom pocit, že Stanke svojou jazdou so zostatkovým alkoholom a nehodou stratil na dôveryhodnosti.

Richard Stanke na pochode Za Slušné Slovensko, marec 2018 | foto: pxe

 

Herec Richard Stanke si zavaril: Nabúral a nafúkal!

Podľa niektorých tiež poškodil povesť pochodov Za slušné Slovensko, nakoľko bol jednou z hlavných tvárí protestov a na tribúne jedným z hlavných rečníkov. Kritiku na herca pridal aj poslanec za SMER-SD Erik Tomáš, ktorý si do herca poriadne kopol na svojom Facebooku.

”SLUŠNÝ” OBČAN STANKE OPITÝ HAVAROVAL. POČUJETE TO OHLUŠUJÚCE TICHO? Richard Stanke sa len nedávno pasoval do úlohy…

Uverejnil používateľ Erik Tomáš Sobota 11. mája 2019

 

FOTO: Toto nech ani nevidí. Ficove dlažobné kocky voľne pohodené pri parlamente

S umelcami pritom Erik Tomáš nemá najšťastnejšie vzťahy. Minulý rok mal sprostredkovane žiadať Stankeho kolegu z branže a herca Mareka Majeského o podporu pri rekonštrukcii vlády, kde sa údajne Tomáš snažil získať post ministra kultúry, ktorý však nezískal. Majeského vtedy Tomášova prosba zaskočila a detaily zverejnil na sociálnej sieti.

Kolegovia, umelci! Chcel by som sa ostro ohradiť k včerajšiemu článku na serveri topky.sk s titulkou: “Kandidátom na…

Uverejnil používateľ Marek Madžes Majeský Sobota 17. marca 2018

 

FOTO: Do konca poslednej schôdze poslanci odpočítavali minúty!

Dva mesiace po incidente sa však Stanke rozhodol prehovoriť, tentoraz s pokorou. Vo vyjadrení tvrdí, že chápe, ak vďaka povolaniu, kvôli ktorému je medzi ľuďmi známy, môže svojimi vyjadreniami určité osoby ovplyvniť. Zopakoval, že keď súhlasil s privolaním polície na miesto nehody tak predpokladal, že zvyškový alkohol po oslave už v krvi mať nebude.

O takomto šoférovaní môže Stanke teraz iba snívať:

Herec Richard Stanke a jeho luxusné SUV za viac ako 60-tisíc eur | foto: čitateľ

 

Michal Kaliňák: Slovensko potrebuje skutočnú zmenu a nie retuš. Toto je riešenie

Zdôraznil, že keby mal pochybnosti o svojej schopnosti bezpečne viesť vozidlo, do auta by si nesadol. Snažím sa správať tak, aby som sa za seba nemusel hanbiť,“ reagoval Stanke v Denníku N.

Na Druckerove sanitky si posvietia kontrolóri

„Asi som tým poškodil protesty, keďže vidím, že to médiá a vládni politici zneužívajú proti ich organizátorom. Nesmierne ma to mrzí a trest za túto svoju nerozvážnosť budem s pokorou niesť,“ uviedol Stanke v rozhovore pre Denník N.

FOTO a VIDEO: To je ale štramák. Otto Weiter takto ohúril všetky svoje fanúšičky

Podľa vyjadrenia si po zistení, čo o ňom napísal Erik Tomáš na poslanca zohnal číslo a napísal mu. Poradil mu, aby si okrem statusov Ľuboša Blahu čítal aj iné veci a vzdelával sa, a neveril informáciam, ktoré si prečíta v bulvárnych médiách, na čo Erik Stankemu odpísal, že bude písať to, čo uzná za vhodné.

Nič nebude. Kiska mal dostať v Česku najvyššie štátne vyznamenanie

Richard Stanke tak svoje auto momentálne používa ako príručný sklad. Krátko po celom incidente, keď mu bol zadržaný vodičský preukaz si ho náš čitateľ všimol na parkovisku pred SND, ako si z auta niečo vyberá, následne zabuchne kufor a ide do divadla.

„Videl som ho tu párkrát, ako ho privezie taxík, alebo zrejme kamaráti. Potom si niečo uloží, preloží do auta, ktoré mu tu stojí už nejaký čas na parkovisku  a nenápadne sa vyparí preč, keďže nemôže šoférovať. Evidentne si robí luxusné skladisko z odstaveného auta,“ uviedol náš čitateľ ku fotografiám nižšie, ktoré nám poslal do redakcie.

Stanke si v odparkovanom aute odkladá zrejme nepotrebné veci | foto: čitateľ

 

ODPORÚČAME: Prehnali ste to s alkoholom? Toto vám pomôže prežiť ráno

GALÉRIA (kliknite na miniatúry)

 

FOTO: Futbalista Vladimír si s týmto za volantom ťažkú hlavu nerobí…

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na 0910 554 995

 

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky