Jednou vetou

Jeden komunista, druhý hajzel. Vieme, prečo sa Hrnko vadil s vedcami

Poslanec NR SR Anton Hrnko (SNS)

autorská koláž hlavne.sk

Kradol iba čerešne v Budatíne. Za svoj výrok sa neospravedlní. "Čo som mu mal povedať? Je hajzel? Je!" vysvetľuje Anton Hrnko z vládnej SNS, prečo sa hádal pred budovou parlamentu s jedným z protestujúcich. Poslanci NR SR v utorok (11. 9.) napokon prelomili veto prezidenta k zákonu o vysokých školách, ktorého súčasťou je aj novela zákona o SAV. Pozrite si video na konci článku.

Chcem dostávať viac noviniek – Newsletter

Poslanci NR SR na svojej prvej schôdzi po prázdninách prelomili veto prezidenta k zákonu o vysokých školách, ktorého súčasťou je aj novela zákona o SAV. V skutočnosti to znamená, že inštitúcie Slovenskej akadémie vied zostanú v stave, v akom boli pred transformáciou.

Veda bude fungovať po starom, poslanci prelomili veto Kisku. VIAC TU

Pred budovou parlamentu sa zišli v ten deň priaznivci vedy na Slovensku, ale aj samotní vedci, ktorí s navrhovanou novelou nesúhlasia. Poslanec Anton Hrnko (SNS) sa dostal do konfliktu s jedným z prostestujúcich. Čo vyvolalo incident?

Poslanci majú po prázdninách. V rokovacej sále vydržali až 20 minút. POZRITE SA NA TO

„Pýtal som sa niektorých, čo mali transparenty, že SNS chce pochovať vedu a podobne, či vôbec vedia o čo ide, že ten problém je niekde inde. Objavil sa tam tento chlapík, ktorý povedal, že sa mám vyjadrovať k vede až vrátim všetko, čo som v Stupave nakradol,“ povedal pre hlavne.sk A. Hrnko.

Andrej Danko na Pohode. V tejto forme by ste ho vôbec nečakali

V zápätí sa Hrnko dotyčného opýtal, čo konkrétne ukradol v Stupave a žiadal vysvetlenie. Ten mu opovedal, že je špinavý komunista a Hrnko zareagoval, že je obyčajný hajzel, ktorý rozpráva drísty.

Smäd je hajzel

„Ja som v živote nič v Stupave neukradol, priženil som sa tam. Nič tam nevlastním. Ak som mal kradnúť, tak v detstve čerešne v Budatíne,“ uviedol poslanec Hrnko, ktorého nepodložené obvinenia nahnevali a za svoj výrok sa nemieni ospravedlniť: „Čo som mu mal povedať? Je hajzel? Je! Obvinil ma z niečoho, čo som neurobil, tak je to pre mňa obyčajný hajzel.“

Pridajte sa k nám na facebooku

POZRITE SI VIDEO:

Hrnko protestujúcemu: Si obyčajný hajzel!

.hrnko protestujúcemu: Si obyčajný hajzel!Reportáž z dnešného protestu vedcov nájdete na našom webe: https://bit.ly/2Qngbab

Uverejnil používateľ .týždeň Utorok 11. september 2018

TO MUSÍTE VIDIEŤ: Bratia v tričku v Izraeli

Môže vás zaujímať

Pre kauzu Dobytkár NAKA zasahovala v Bonule