Jednou vetou

OĽaNO: Jediné poctivé riešenie vládnej krízy sú predčasné voľby

Igor Matovič

Foto: TASR

Hnutie OĽaNO vidí jediné poctivé riešenie vládnej krízy v predčasných voľbách. Rekonštrukcia vlády už v súčasnosti nestačí. Povedal to po stretnutí s prezidentom SR Andrejom Kiskom predseda OĽaNO Igor Matovič.

„Dnes už nestačia žiadne kozmetické zmeny, žiadne čiastočné rekonštrukcie vlády. Vláda ukázala, že nevie spravovať našu krajinu a nevie zabezpečiť stabilitu a bezpečnosť občanov Slovenska. Preto jej čas vypršal a za jediné poctivé riešenie považujeme zveriť rozhodnutie do rúk ľudí v predčasných voľbách,“ povedal Matovič.

Podľa neho ľudia v slobodných demokratických voľbách najlepšie rozhodnú, komu dôverujú a komu nie. „Aj prezident zdieľa názor, že najvyššia autorita v štáte sú ľudia,“ poznamenal Matovič. Líder OĽaNO v súvislosti so získavaním 90 hlasov potrebných na predčasné voľby uviedol, že OĽaNO nemieni robiť zákulisné dohody. „Budeme apelovať na svedomie poslancov. A spoliehať sa, že sa nájdu ľudia, ktorí nebudú podporovať vládu, ktorá bez problémov zverila bezpečnosť mafii,“ podotkol.

Sme rodina chce odvolať vládu, žiada predčasné voľby

Rekonštrukcia vlády podľa OĽaNO už nestačí. Podľa Matoviča mohla byť o nej reč dva dni po zistení, že zavraždili novinára Jána Kuciaka a jeho priateľku. „Ale dnes je deviaty deň, odkedy sa to Slovensko dozvedelo, a Robert Fico (Smer-SD) sa nesnažil vyvodiť zodpovednosť, iba rozmýšľa, ako si zachrániť stoličku,“ uviedol líder OĽaNO.

Matovič zároveň zdôraznil, že súčasná vláda vznikla ako podvod na ľuďoch, pretože dnes už v parlamente neexistujúca strana #Sieť zradila svojich voličov a išla do vlády so Smerom-SD. „Táto vláda nevznikla preto, že si ju ľudia priali. Ľudia chceli zmenu, ale #Sieť ich zradila a išla so Smerom-SD,“ doplnil.

Vražda novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky podľa OĽaNO ukázala, že „mafia, ktorej chápadlá siahajú až na Úrad vlády, sa nezastaví pred ničím“. „Robert Fico urobil zo Slovenska mafiánsky štát, bráni nezávislému vyšetreniu vrážd a v snahe zachrániť sa povýšil reči na úrovni štvrtej cenovej skupiny na oficiálnu politiku,“ doplnil Matovič.

Môže vás zaujímať

Viac ako pätina Slovákov očakáva, že na Slovensko príde druhá vlna koronavírusu