Jednou vetou

Jeseň vystrkuje rožky: Toto sú najlepšie recepty proti chrípke a prechladnutiu

Máme pre vás tipy, ako účinne bojovať proti zákernej chrípke

autorská koláž hlavne.sk, Shutterstock

Dni už nie sú tak horúce ako v lete a zjesenieva sa v plnej paráde ako každoročne. Na Slovensko prichádza postupne chrípková sezóna, ktorá neraz položí do postele mnohých z nás. Vyskúšajte tie najlepšie recepty, ktoré prináša hlavne.sk. Takto chrípke nedáte šancu!

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Ilustračné foto | Zdroj: canva.com

Citrusové plody ako prevencia, kloktanie slanou vodou na boľavé hrdlo, či med na kašeľ? Vyskúšajte všetky! Počas chrípkového obdobia je však najdôležitejšia prevencia a preto sa najskôr zameriame práve na ňu. 

Základom prevencie je umývanie rúk. „Dôkladným umývaním rúk zabraňujeme riziku prenosu rôznych chorôb, vrátane chrípky a podobných ochorení,“ hovorí hlavný hygienik SR Ján Mikas. „Vírus chrípky prežíva na odeve, papieri či vreckovkách osem až 12 hodín. Na hladkých povrchoch dokonca 24 až 48 hodín,“ vysvetlil Mikas.

Drastické klimatické zmeny: Zničíme si našu Zem?

Ilustračné foto | Zdroj: canva.com

Pokiaľ ste na prevenciu proti jesennej chrípke nemysleli celý rok, nemusíte zúfať. Ak sa vo vašom okolí objavuje čoraz viac chorých ľudí, nezabudnite si každý deň dopriať citrusové plody, či kyslú kapustu. Vhodnými pomocníkmi sú aj cibuľa a cesnak. Súčasťou prevencie by mal byť aj zázvor, z ktorého si môžete uvariť čaj dochutený lyžičkou medu.

FOTO: Prirodzený Dior sa kolekciou vrátil k prírode!

Ak ste začali príznaky chrípky pociťovať už aj na sebe, nezabudnite na príjem dostatku tekutín. Pomôcť vám môžu rôzne bylinkové čaje izbovej teploty, do ktorých môžete pridať po vychladnutí šťavu z citróna. Okrem čajov vám však zaručene pomôže aj poctivý, silný kurací vývar so zeleninou.

FOTO: 71. ročník Emmy Awards priniesol očakávania, aj prekvapenia!

Ilustračné foto | Zdroj: canva.com

Pri prvých príznakoch upchatého nosa je najdôležitejšie časté a dôsledné čistenie a uvoľnovanie dýchacích dutín. S tým vám pomôže slaná voda, ktorou si upchaté dutiny môžete prepláchnuť. Nádchu uvoľní aj horúci kúpeľ nôh aspoň na 10-15 minút, pokiaľ sa hlieny v nose nezačnú uvoľňovať.

FOTO: Mary Bartalos oslávila meniny na prechádzke s rodinkou!

V prípade, že vás už zastihla poriadna chrípka a sužuje vás horúčka, pomôže vám zábal a nohy z octu a vody v pomere 1:1. Proti kašľu a horúčke vyskúšajte aj naparovanie. V hrnci nechajte zovrieť vodu, pridajte morskú soľ, liečivé bylinky či nakrájanú cibuľu, z vrchu sa zakryte dekou, naparujte sa aspoň 10 minút a potom rýchlo naspäť do postele!

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na číslo 0910 554 995

Pridajte sa k nám na Facebooku – Nájdete nás TU

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky