Jednou vetou

Jurzyca: Neodpovedám? Napíšte mi ešte raz…

Poslanec NR SR Eugen Jurzyca (SaS)

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota

Odpovie na všetko do konca volebného obdobia? Stíha to? Podobné otázky vám napadnú, keď uvidíte, koľko má nevybavených mailov poslanec NR SR Eugen Jurzyca (SaS). Toho si všimol náš fotograf počas schôdze parlamentu, ako niektoré vybavuje priamo v rokovacej sále. Čo na to samotný poslanec?

Bŕŕŕ, kto to bude čítať? Vyše 1 200 mailov?! „Na bežné – jednoduché veci sa snažím reagovať hneď, ale keď ide o zložitejšie správy a fakty, sadnem si k tomu až večer, prípadne sa mi ľudia znova pripomenú…“ odpovedal pre hlavne.sk samotný Jurzyca, na naše otázky o jeho e-mailovej zručnosti.

Kávička, polievočka alebo len cigaretka. Takto obedujú naši poslanci

Keď nemá v parlamente faktickú ani príspevok do rozpravy, stíha robiť poštára. „Komu odpoviem dnes?“ Možno aj táto otázka prebehla mysľou počas májovej schôdze parlamentu poslancovi Eugenovi Jurzycovi (60) nad schránkou plnou mailov.

Podpredseda parlamentu sa pustil do známeho novinára. Vyzýva aj Kisku…

Tak sa zdá, že voľný okamih, teda aj schôdzu parlamentu sa niektorí snažia poslanci využiť na komunikáciu s okolitým svetom alebo potvrdzujú pozvánky na rôzne podujatia, čo bol nedávny prípad poslanca Osuského, o ktorom sme už informovali.

Poslanec Osuský – Prídem na recepciu, parmezán mi neprekáža…

Z počtu nevybavených správ to skôr vyzerá, že Eugen Jurzyca moderným výdobytkom komunikácie neholduje, ale nie je tomu úplne tak. „Častokrát si nájdem v mailoch aj zbytočnosti alebo reklamy a to jednoducho neriešim,“ vysvetľoval svoju preplnenú schránku.

Na náš návrh, že by si mohol vždy vyžrebovať, komu odpovie, prípadne odovzdať služobný notebook do podateľne, aby mu situáciu možno uľahčili, pretože tam predčasom rezonovala kauza o čítaní pošty poslancom – reagoval s úsmevom:„Ďakujem za tip, ale skúsim si to radšej vybaviť sám a postupne…“

Uff?! Komu dnes odpoviem? Poslanec Eugen Jurzyca nad e-mailami | foto: MIPS/hlavne.sk

Ekluzívne: S kým si Rytmus vyrazil do mesta? A kde nechal Jasminu?

 

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky