Jednou vetou

Justičný palác v Bratislave museli evakuovať

Justičný palác v Bratislave

foto: ilustračné/TASR

Pojednávania v Justičnom paláci v Bratislave boli prerušené. Dôvodom je opäť anonymná telefonická hrozba, ktorej autor sa vyhrážal vybuchnutím bomby na súde.

„Po príchode príslušníkov PZ SR okolo 9.45 h bola nariadená evakuácia prítomných osôb v Justičnom paláci, zamestnancov krajského súdu a okresného súdu a všetkých prítomných osôb,“ uviedol v tejto súvislosti hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

Pochutil si prezident na zemiakoch od agrobaróna?

V okolí Justičného paláca bolo v zásahu minimálne päť policajných áut. Celá budova bola obkolesená policajnými páskami. V stredu sa malo na Krajskom súde v Bratislave okrem iného pojednávať v kauze myzofilných útokov močom či exkrementmi na ženy, kde je obžalovaný Martin M.

Verejné zasadnutie, na ktoré prišlo množstvo novinárov, bolo pre nahlásenú bombu prerušené do 12.30 h. Okresný súd (OS) Bratislava IV v druhej polovici novembra minulého roku uznal Martina M. za vinného z myzofilných útokov močom či exkrementmi na ženy, ktoré sa odohrali v roku 2015 v Bratislave. Uložil mu podmienečný trest v dĺžke trvania osem mesiacov. Zároveň mu určil skúšobnú dobu 14 mesiacov a ochranné sexuologické liečenie ambulantnou formou.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky