Jednou vetou

K Progresívnemu Slovensku sa pridala Zuzana Čaputová, bude riešiť témy okolo práva

Zuzana Čaputová

Foto: TASR

Hnutie Progresívne Slovensko (PS) rozšírilo svoje rady o odborníčku z oblasti práva Zuzanu Čaputovú. Tá dlhodobo pracovala v neziskovom sektore.

„V našom hnutí bude veľkou posilou,“ povedal Ivan Štefunko z prípravného výboru PS. Čaputová sa bude v hnutí venovať témam práva a spravodlivosti, boju proti korupcii a environmentálnym otázkam. Chce sa venovať aj prehlbovaniu občianskej participácie a fungovaniu samospráv.

Zakladajúci snem v Žiline

Novozaregistrované politické hnutie bude mať zakladajúci snem v Žiline. Štefunko plánuje kandidovať za jeho predsedu. Hnutie počíta aj s Martinom Poliačikom, ktorý pre ideové rozpory odišiel z materskej SaS. Ten by mal byť podľa informácií Denníka N vo vedení hnutia.

PS chce byť podľa Štefunka silné, proeurópske, progresívne hnutie, ktoré bude zastávať liberálne hodnoty. Pre posunutie Slovenska dopredu treba podľa neho riešiť vzdelávanie, zdravie a znižovanie regionálnych a sociálnych rozdielov.

Boj proti korupcii na všetkých úrovniach

PS chce zefektívniť štát a bojovať proti korupcii na všetkých úrovniach. Ďalej zlepšiť podnikateľské prostredie. Hlása tiež zotrvanie v Európskej únii a prehlbovanie integrácie.

Prípravný výbor Progresívneho Slovenska tvoria technologický investor Ivan Štefunko, aktivistka Irena Biháriová a podnikateľ Michal Truban.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky